Září 2012

Sukuba 5 - Stíny

23. září 2012 v 17:33 | Arwen |  Sukuba

Před několika dny jsem vám psala, že jsem si pořídila Sukubu od Richelle Mead a jako vždycky byla na zadní stránce knihy anotace k dalšímu dílu.

Gorgina Kincaidová má záviděníhodné schopnosti: je nesmrtelná, svede každého muže, o kterého stojí, může měnit podobu a umí nosit tak vysoké podpatky, že by se na nich běžný smrtelník zabil. Tohle všechno je pro ni hračka.
Ovšem sledovat přípravy na svatbu bývalého přítele, to je úplně něco jiného. Georgina se nedokáže rozhodnout, co je pro ni vlastně horší: jestli to, že si Seth bere jinou ženu, anebo to, že si musí sehnat nové šaty na svatbu. Ještě že ji od těchto příšerných starostí rozptyluje nový spolubydlící, nefil Roman, z něhož sex-appeal prýští. A pak je tady Simone, nová sukuba ve městě, která se až podezřele zajímá o Setha Mortensena.
Největší nebezpečí ovšem číhá přímo v Georginině hlavě. Stále častěji slýchá vábení jakési záhadné síly, která jí láká.. Pravděpodobně do záhuby. A Georgina ví, že je příliš slabá, než aby dokázala dlouho odolávat..

Z téhle anotace se asi nejvíc těším na tu další sukubu (Simone) a zároveň doufám, že se něco odehraje mezi Gorginou a Romanem (asi je mi sympatičtější než Seth, i když Seth má plus - nechce Gorginu zabít - no, uvidíme :))

Upíří deníky: série nekončí

4. září 2012 v 18:49 | Arwen |  Novinky

Takže stala se omylem věc a vůbec nevím jak se to stalo. Zjistila jsem, že série Upíří deníky nekončí desátým dílem jak jsem si myslela, ale bude mít pokračování.


Máme tu 11.díl Upířích deníků s názvem Druhá šance, který vyjde v říjnu tohoto roku.
a 12.díl ponese název Fantom a vyjde v listopadu 2012.Druhá šance

Elena a její přátelé zachránili své město Fell's Church před zlými silami. Zaplatili za to ale vysokou cenu: Damon je mrtvý. Jeho smrt všechno změnila, Elena a Stefan mohou být totiž konečně spolu. Bude však Elena schopná na Damona zapomenout? V jejích snech k ní Damon
promlouvá a varuje ji, že se blíží další nebezpečí. Temné síly, které napadají přímo lidská srdce. Dokáže se jim Elena a její blízcí ubránit?

Fantom

Damon není mrtev. Sage, který ho na Temném měsíci najde, mu pomůže si na vše vzpomenout. Mystický výtah ho přemístí zpět do Fell's Church, aby mohl vysvětlit Eleně, co mu zachránilo život. Mezitím Elenu a její přátele ohrožuje fantom, který se krmí negativními pocity. Společně fantoma zajmou do kruhu zaříkání a chtějí ho zničit. Fantom je ale silný, daří se mu našeptávat a vzbuzovat žárlivost. Damon a Stefan se jeho vlivem znovu obracejí proti sobě. Podaří se Eleně zabránit dalšímu konfliktu bratrů? Naleznou v sobě dost síly, aby přemohli fantoma?

Night World

4. září 2012 v 17:49 | Arwen |  Novinky
Nakladatelství Fragment připravuje na podzim tohoto roku novou sérii od už zcela známé autorky Lisy Jane Smithové. Série se nazývá Říše temnot (orig. Night World) a dočkáme se prvních dvou dílů: Tajemství upírů a Prokleté sestry.

1.díl:
Šestnáctileté Poppy zbývá pár týdnů života. Trpí rakovinou slinivky a není šance na vyléčení. Její dlouholetý přítel James
jí nabídne řešení. Tím však poruší přísné zákony Říše temnot a teď ho čeká trest za vyzrazení tajemství a za lásku k člověku. Bude mít Poppy dostatek odvahy, aby se dobrovolně stala upírem? Podaří se jim společně uniknout před nejhorším trestem?

2.díl:
Tři sestry už nebaví život upírek a rozhodnou se pro útěk. Chtějí žít stejně jako jejich teta a živit se pouze zvířecí krví. Za porušení přísných zákonů je však čeká trest, který chce vykonat jejich bratr Ash. Ve chvíli, kdy se jedna ze sester zamiluje do obyčejného chlapce a Ash do obyčejné dívky, není pro nikoho cesty zpět. Říše temnot má svá pevně stanovená pravidla, a kdo je nedodrží, bude za to pykat. Proč musela zemřít teta upířích sourozenců? Mají šanci odhalit pravdu a zachránit si tak život?

Určitě bych si chtěla sérii přečíst, protože jsem opravdu zvědavá. Na Night World jsem jednou narazila na anglickém letáku a bylo mi divné proč ji nevydali (na letáku, už byla reklama na 3. díl). Sice musím přiznat, že Upíří deníky (The Vampire Diaries) v knižní verzi nebyly zrovna typ knížky, na který se nemůžu dočkat ale nějaké (obzvlášť ty poslední díly) se mi zdály zajímavé a celkem jsem si je i nápad oblíbila. No tak uvidíme, třeba nás to překvapí.

Arwen