Červen 2013

The Indogo Spell (Bloodlines 3) - Richelle Mead: Kniha online kapitola 2. (část 2.)

29. června 2013 v 12:08 | Arwen |  Bloodlines 3, The Indigo Spell - Richelle Mead: Kniha online

Ahoj lidičky,
tady máte tu zbývající část 2. kapitoly. S překladem Bloodlines 3 jsem sice už asi skončila, ale chtěla jsem to mít úplný :D. Je to asi můj zatím nejdelší překlad (YES :D!)
Hezké čtení...


Vaše Arwen


Chystala jsem se na upíří svatbu...

Nikdy předtím jsem na žádné nebyla. Pravděpodobně žádný z Alchymistů. I když jsme pracovali s Moroji a chránili jejich existenci, Alchymisté dávali jasně najevo, že nechtěli mít nic společného s něčím, co přesahovalo obchodní styk. Po nedávných událostech se však obě skupiny rozhodly, že by bylo dobré zlepšit profesionální vztahy. Vzhledem k tomu, že svatba byla velká věc, pozvaných bylo několik dalších alchymista a ještě já.
Dvojici jsem znala a - teoreticky - jsem byla nadšená, že je uvidím oddat se. Byl to pozůstatek události, která mě dělala nervózní: obrovské společenské setkání Morojů a drampírů. I s ostatním přítomnými alchymisty, budeme beznadějně v přesile. Tím, že jsem byla v Palm Springs s Eddiem, Jill a ostatními mi začala dlouhá cesta ke zlepšení mých pocitů k jejich druhu. Byla jsem si s tou skupinkou zadobře a považovala jsem je za přátele. Ale i tak liberální, jaká jsem byla v těch věcech, stále jsem měla velké množství úzkosti tak jako ostatní Alchymisté uvnitř upířího světa. Možná, že Morojové a drampíři nebyly stvůry zla - jak jsem kdysi věřila, ale rozhodně nebyly lidmi.

Nespoutaná (Nadpozemská 3) - Cynthia Hand

28. června 2013 v 17:44 | Arwen |  Novinky
A konečně tu máme obálku i anotaci posledního dílu z andělské trilogie Nadpozemská nesoucí název Nespoutaná.

Kniha vyjde 22. července 2013.

Můj názor na obálku: Obálka se mi strašně líbí a řekla bych, že je ze všech tří nejhezčí (A ty šaty? Bomba :D!).


Clara se musela vyrovnat se znepokojujícími vizemi, se ztrátou člověka, kterého nesmírně milovala, i s bolestivým rozchodem se svou první láskou. Nepřeje se nic jiného než žít normální život, vystudovat a ujasnit si, který se dvou úžasných kluků v jejím okolí je ten pravý.
Avšak další vize, a s ní spojené poslání, na sebe nenechá dlouho čekat. A je ještě děsivější a nebezpečnější než všechny předchozí. A jestliže Clara nechce obětovat svou nejlepší kamarádku i celé andělské společenství, musí se vypravit na cestu, která navždy změní její život, na cestu, která jednou pro vždy určí, kam se bude ubírat osud její i osud všech, které miluje.
Ve strhujícím finále Nadpozemské musí Clara rozhodovat o svém osudu jednou provždy.

Diary 0.1

28. června 2013 v 17:14 | Arwen
Takže, pomalu nám končí snad nejočekávanější den (když nepočítám den premiéry VA filmu :D) - a to rozdávání vysvědčení. Já osobně jsem získala vyznamenání a teď už se konečně můžu s klidnou duší věnovat dopřestavbě rubrik. Celkově musím - udělat článek s knížkami ke stažení, dopsat pár odkazů na online knihy ale hlavně dodělat anotace k Knižním sériím (do čeho se mi moc nechce, ale je to potřeba). Tohle bych chtěla udělat za prázdniny (ale znáte mě :D), abych už pak mohla v klidu dělat články k sériím a nemusela se stresovat, že to ještě není hotové...
Pokuď jde o překlad tak Adrianovu ztracenou kapitolu už přeložili, na 4. díl Bohů Olympu se vrhnu hned, jak se mi dostane do rukou (nejdřív ale musí ještě vyjít :D) a ještě uvidím jestli budu něco překládat přes prázdniny...
Zároveň taky pracuju na přehledu Filmů a seriálů, které se točí a budou točit podle našich oblíbených YA a Fantasy - protože už v tom mám nepořádek (je jich už prostě moc).
Sama mám v tuto chvíli rozečtených 5 knížek a konečně jsem se dostala k přečtení Znamení Athény (chtěla jsem to vydržet co nejdéle, abych nemusela čekat tak strašně dlouho až vyjde, ale nakonec jsem to vydržela jen měsíc - pořád na mě z knihovny volala :D).

A co vy? Jak se máte?

Vaše Arwen - jo a to je další věc. Jde na mě krize středního věku a mám hroznou chuť si po tom roce změnit přezdívku, ale pořád si nejsem jistá. Protože upřímě - Pána prstenů jsem v životě neviděla a ani nečetla, ale to jméno je celkem hezký - takže... co myslíte?

Polibek čarodějky: obálky (Čarodějky z East Endu 2 ) - Melissa De La Cruz

12. června 2013 v 23:32 | Arwen |  Novinky
Obálka knížky se změnila, název pozměnili, teď už zbývá jen posoudit jestli k lepšímu nebo k horšímu - řekněte sami...
EN verze - Hadí polibekvyjde u nás - polibek čarodějky


Můj názor: Obálka knížky se mi určitě líbí víc ta, která vyjde u nás. Jak modelka, tak póza, tak i ta zelená barva ( v EN verzi mi připadala nepřirozená). Je sice pravda, že k české obálce (hlavně, když máme tu barvu hadí kůže) by víc seděl název hadí polibek, ale v tomhle případě se polibek čarodějky asi bude týkat děje, takže na tom tolik nezáleží. A co vy? Která obálka se vám líbí víc?

Vyjde...

12. června 2013 v 23:30 | Arwen
Nebylo to jisté, ale teď už víme, že druhý díl Dcery kostí a dýmu vyjde i v češtině. Kniha by se měla jmenovat Dny krve a vyjde kolem června 2014.

Pokuď ponechají tuhle překrásnou obálku...bude to bomba :D.
Ale upřímě? Já se k prvnímu dílu ještě nedostala, přesto kvůli téhle obálce bych si knihu klidně pořídila :D.


Přeju si...

12. června 2013 v 23:25 | Arwen
Ano, vím. Vyšlo to sice už před nějakou dobou (přesněji v květnu) a já vždy, když kolem nich v knihkupectví projdu si připomenu, že je musím přidat na můj zatím jen imaginární seznam knih (o prázdninách vytvořím, společně ještě se seznamem knih co jsem už přečetla :D), ale dostala jsem se k tomu až teď :D.

Takže jsou to...

Spící tajemství (Modrá krev 5) - Melissa De La Cruz

a

Cesta věčnou nocí (Pod nekonečnou oblohou 2) - Veronica Rossi

Vyšlo..

12. června 2013 v 19:16 | Arwen |  Novinky
V knihkupectví můžete už konečně objevit očekávaný čtvrtý díl Nočních lovců nesoucí název Předurčena do hrobu. Kniha je k dostání za 239 kč.