Srpen 2013

Atlantida - nová připravovaná série od Lauren Kate

31. srpna 2013 v 14:07 | Arwen |  Lauren Kate
Teardrop


Spisovatelka Lauren Kate, která je známá pro svou tetralogii Andělé pro nás chystá novou sérii nesoucí název Atlantida s hlavní postavou Eurekou Boudreaux, jejíž slzy mají tu moc přivést zpět dávno ztracený kontinent - Atlantidu. Této série se ujalo nakladatelství Knižní klub (které vydávalo i její předešlou sérii). V angličtině vyjde první díl 22. října 2013 a u nás pak někdy na konci roku 2014 nebo až na začátku roku 2015. První díl by se měl jmenovat Slza a druhý Vodopád (název třetího zatím není znám).

A o čem série je?
Nikdy neplakat. . . . tohle pravidlo jí matka vtloukala do hlavy celé roky. Ale teď je její matka pryč a všude kam se Eureka hne, naráží na něho: Andera, vysokého, světle blonďatého chlapce, který vypadá, že ví věci, co by neměl. Navíc prozradí Eurece, že je ve smrtelném nebezpečí, čímž ji dohoní k slzám víc než kdokoli jiný.
Ale Ander neví její nejtemnější tajemství: od chvíle, kdy se její matka utopila při podivné nehodě, si Eureka přeje, aby byla mrtvá taky. Má jen málo věcí, na kterých jí záleží. Jen dlouholetou kamarádku Brooke a podivné dědictví: medailónek, dopis, záhadný kámen a starou knihu, které nikdo nerozumí. Kniha obsahuje děsivý příběh o dívce, již někdo zlomil srdce, proto plakala tak moc, až pohřbila celý kontinent pod vodou. Eureka brzy zjistí, že nejde o pouhý příběh...

Můj názor:
Na tuhle sérii jsem zvědavá. Anotace nám toho zas až tak neřekla (např. co je špatné na tom vrátit dávno ztracený kontinent - já bych to brala jako dobrou věc, ale jak se zdá tak je to to nejhorší co může udělat..... Takže "proč?" je moje první otázka).
Jako další musím říct, že ta obálka je naprosto úchvatná. Vážně, jen se na ni podívám a chce se mi brečet (snad neprobudím nějaký ztracený kontinent :D), protože se obávám, že takovouhle obálku u nás mít nebudem...

Lauren Kate o její sérii Teardrop...


Další fotky z Divergence

26. srpna 2013 v 16:58 | Arwen |  Filmové fotky
A tady máte pár hóóódně zvětšených obrázku z očekávaného filmu Divergence. Některé jsou už sice starší, ale nemohla jsem si prostě pomoct :D.


'Divegent' movie: Tris and Four in front of the ferris wheel

Více v clém článku...


Trailer k Divergenci!!!

26. srpna 2013 v 16:24 | Arwen |  Novinky


Tak a tady máte odkaz na tu krásu (záběr, kde Tris seskakuje ze střechy, nebo ji jen o vlásek mine nůž..... jo, už se moc těším :D). Tak co, líbí se vám trailer?

ODKAZ NA DIVERGENT TRAILER


Vampire academy a Divergent teasers + můj názor

25. srpna 2013 v 21:06 | Arwen |  Novinky
Tak zlatíčka,
dávám vám sem dva teaser trailer k Vampýrské akademii (která má premiéru v únoru 2014) a k Divergenci (3. dubna 2014).
Tyhle knihy fakt miluju a jsem ráda, že se rozhodli je sfilmovat, ale je tu pořád ta otázka, kterou mají všichni fanoušci, když se natáčí film podle jejich oblíbené klížky "spackají to?" Upřímě vám říkám, že se fakt bojím. Každý ví, že nemůžou natočit celou knihu a že tam budou i scény, které v knize nebyly, ale může se klidně stát, že to trochu přeženou (např. sfilmování Percy Jackson a moře nestvůr. Polovina z toho byla jinak a polovina z poloviny tam být měla, protože se na to navazovalo v dalších dílech a celkově mi to - když nepočítám začátek a pana D. přišlo trochu laciný - nezlobte se na mě :D). Ale nebudu se tady rozepisovat - tady jsou teasery a s nimi můj názor....


Můj názor: Teaser nevypadá špatně (jen ty směšné morojské zuby mě trochu děsí :D). Moc se mi líbí scéna, kde Rose s Dimitrijem trénují, jen pak v scéně s chtíčem mi Danila přijde trochu "při těle", ale to bude jen blbým záběrem (snad :D). A jak už bylo vnedávném rozhovoru Richelle s fanoušky na twitteru, tahle hudba nebude v traileru (což jsem docela ráda), takže jsem zvědavá co to bude.... Celkově se na film těším, jen mě zklamaly Miiny krátké vlasy (ať si Richelle říká co chce).

více v celém článku....

Diary 0.3

12. srpna 2013 v 19:59 | Arwen
A jsem konečně zpátky! Po nekonečné pětihodinové cestě z Moravy (kde jsem byla na skvělém táboře) jsem opět doma v Praze. Jelikož tentokrát doma zůstanu déle budu se snažit blog zase trochu dodělat a zároveň se pokusím začít překlad Sunshine od Richelle Mead, na kterým začneme dělat společně s Peggie (info později :D). Na pátek, nebo sobotu mám naplánováno jít s kámoškou do kina na novýho Percy Jacksona 2: moře nestrvůr (snad to úplně nespackali :D) a 29.8. pak zamířím na Pražský knižní sraz, který je spojený i s předpremiérou TMI: Město z kostí - už se vážně moc těším :D. A co vy, co jste dělali v mé nepřítomnosti :D?


Vaše Arwen

Nové obálky Nástrojů smrti

10. srpna 2013 v 22:44 | Arwen |  Novinky
Nejsou boží?
VA movie poster

10. srpna 2013 v 20:06 | Arwen |  VA movie
Tak co,
co si myslíte o posteru k našemu VA filmu? Dokonce se i hýbe :D - najdete ZDE. Mě osobně se teda strašně líbí - čekala jsem ze začátku sice něco jiného (s fotkama atd.), ale tohle je teda něco :D....

Vampire Academy

Mám narozky!

2. srpna 2013 v 18:59 | Arwen
Tak, dneska máme 2. srpna a já shodou okolností (které tady radši nebudu rozebírat :D) mám narozeniny :D (a proto si za odměnu - že jsem přežila další rok s mým bratrem - pustím další díl TB :D). Než vám moji andílci prozradím kolik mi je let, ráda bych se vás zeptala kolik byste mi tipovali - vážně by mě to zajímalo :D.

A jak se máte? Je právě 18:49 a já se cítím, jako bych měla dostat infarkt (to horko!) - nejdřív nás ten nahoře chtěl utopit a teď tohle....ani nechci vědět co přijde v zimě :D. No jo, holt máme rok 2013 tak co se divím, že?

Jinak, děkuju všem, kteří chodí na tenhle blog - mám ho asi rok a něco a Toplist ukazuje: 30 875 - vážně lidi, miluju vás :D.


Takže díky všem a hezkou druhou polovinu prázdnin,
Vaše Arwen :D.