Září 2013

Nekonečnost (Čísla 3) - Rachel Wardová

28. září 2013 v 11:08 | Arwen
Název: Nekonečnost
Původní název: Infinity
Autor: Rachel Wardová
Žánr: YA
Série: Čísla
Díl v sérii: 3. díl
Počet stran: 264
V ČJ: vyšlo

Jsme v roce 2029. Anglie se ještě nevzpamatovala z Chaosu. Katastrofální zemětřesení a následné požáry poničily většinu měst, nefungují rozvodné sítě, počítače, telefony. Adam se Sárou, jejich malou dcerou Miou a bratry Sáry Martym a Lukem, jejichž rodiče zahynuli při požáru, se potulují po anglickém venkově, přespávají ve stanu v improvizovaných táborech, v létě i v krutých zimách. Takový život je drsný, jen s velkými obtížemi se dá sehnat jídlo, pitná voda, základní věci k životu.
V jednom z táborů, kde se přechodně ubytovali, je vyslídí tříčlenná skupinka mužů. Přijíždějí na motorkách, celí v kůži a v jejich čele je nebezpečný vůdce jménem Saul. Brzy se ukáže, že jsou ve službách ilegální vlády, které se podařilo ukrýt se v masivním podzemním bunkru a zásobit se vším potřebným. Saula zajímá především Adam se svými schopnosti vidět čísla. Ví, že by pro ně mohl být velmi prospěšný a snaží se ho zlákat do svých služeb. Když Adam nesouhlasí, násilím ho odvezou do bunkru a s ním i Miu a Sáru, která čeká druhé dítě.
V bunkru panují striktní vězeňské poměry, Adam a Sára s Miou jsou uvězněni a vystaveni teroru ze strany Saula a jeho spolupracovníků.
Ale nesnesitelné věznění netrvá věčně. Všem se za pomoci přátel nakonec podaří utéct a ubránit se Saulovi, který usiluje o jejich životy.

Čísla - Chaos (Čísla 2) - Rachel Wardová

28. září 2013 v 11:05 | Arwen
Název: Čísla - Chaos
Původní název: Numbers: The Chaos
Autor: Rachel Wardová
Žánr: YA
Série: Čísla
Díl v sérii: 2. díl
Počet stran: 368
V ČJ: vyšlo

Adam je šestnáctiletý kluk, který se vzhledem neliší od svých vrstevníků. Přesto je naprosto výjimečný. Stejně jako jeho matka i on vidí čísla. Když se někomu podívá do očí, vidí je. Zpočátku nevěděl, co znamenají. V den smrti své matky pochopil, že jsou to data úmrtí. Vede si poznámky ve svém bloku, kam zapisuje informace o lidech, s nimiž se setká, a jejich čísla. Na stránkách se neustále opakuje číslo 112027. Je jasné, že ten den se stane v Londýně katastrofa velkého rozsahu, při níž zemřou tisíce lidí. Osudné datum se neodvratně blíží a Adam se trápí čím dál víc. Neví, co má dělat. Neví, jak varovat lidi, aby Londýn opustili a zachránili si životy. Neodvažuje se o tom nikomu říct, bojí se, že by mu nikdo nevěřil. Ale není sám, kdo o katastrofě ví nebo ji alespoň tuší. Jeho spolužačku Sáru pronásleduje několik měsíců děsivý sen. Vidí Londýn v plamenech, bortící se budovy, mrtvé a zraněné v sutinách. Sára utíká z domova a Adam ji hledá, až ji konečně objeví v jednom squatu. Společně přemýšlejí, jak katastrofě zabránit a jestli je to vůbec možné. Podaří se jim najít způsob, jak lidi varovat? Pokusí se o to? A bude jejich úsilí vůbec k něčemu?

Čísla - Na útěku (Čísla 1) - Rachel Wardová

28. září 2013 v 11:04 | Arwen
Název: Čísla - Na útěku
Původní název: Numbers
Autor: Rachel Wardová
Žánr: fantasy, YA
Série: Čísla
Díl v sérii: 1. díl
Počet stran: 320
V ČJ: vyšlo

Jem už od malička vidí v očích lidí čísla. Co ta čísla vlastně znamenají, pochopí v den matčiny smrti - jsou to data, dny, kdy lidé, kterým se dívá do očí, zemřou. Život je pro Jem těžký, dokud nepotká kluka, kterému říkají Spider. Svět je náhle mnohem krásnější. Ale cestou do Londýna Jem pozná, že se blíží veliké neštěstí, které navždy otřese jejich životy… Od chvíle, kdy zemřela její matka, Jem věděla o číslech. Věděla o nich už mnohem dřív, vlastně odmalička. Když se podívala někomu do očí, registrovala v nich číslo. Ale jeho význam zjistila v den, kdy její matka zemřela na předávkování drogami. Číslo znamenalo datum úmrtí. Jem prožívala těžké dětství. Stěhovala se od jedné pěstounky k druhé a všude si připadala jako cizinec. Nejraději se toulala sama a tak tomu bylo i v okamžiku, kdy potkává kluka, jemuž přezdívají Pavouk. Náhodné setkání jí změní život. Nachází někoho opravdu blízkého a svět se rázem stává snesitelnější. Společně se potulují kolem jednoho z londýnských kanálů, klábosí o všem možném a pomalu se sbližují. Na jednom z výletů do města se stanou svědky tragického neštěstí, které Jem předem předpoví. Oni sami katastrofě uniknou, ale ta je jen začátkem událostí, které navždy otřesou jejich životy...

Královna Temnoty (Černé drahokamy 3) - Anne Bishopová

28. září 2013 v 11:01 | Arwen
Název: Královna Temnoty
Původní název: Queen of the Darkness
Autor: Anne Bishopová
Žánr: fantasy
Série: Černé drahokamy
Díl v sérii: 3. díl
Počet stran: 544
V ČJ: vyšlo

Jaenelle vládne jako královna na dvoře Ebon Askavi, a proto zkorumpovaná čistá krev už nemůže masakrovat její lid a zneuctívat její zemi. Ale kde se uzavřou dveře, může být prolomeno okno, proto musí být nepřátelé zničeni jednou provždy. Ani Čarodějka sama však nemá dostatek sil k tomu, aby ochránila Říši Stínů. Někde, dlouho ztracen v Šíleném království, se nachází Daemon, její předurčený společník. Neoblomná láska, kterou k Jaenelle chová, sjednotí dvůr a zajistí moc. Ukazuje se ale, že spojené síly nebudou stačit k odražení útoků nepřátel - pouze strašlivá oběť může zachránit ty, které Jaenelle miluje…

Dědička stínů (Černé drahokamy 2) - Anne Bishopová

28. září 2013 v 10:58 | Arwen
Název: Dědička stínů
Původní název: Heir to the Shadows
Autor: Anne Bishopová
Žánr: fantasy
Série: Černé drahokamy
Díl v sérii: 2. díl
Počet stran: 584
V ČJ: vyšlo

V tomto násilném, vášnivém i temném světě fantazie vládne čistá krev - rasa čarodějnic a princů válečníků, jejichž síla se ukrývá v magických drahokamech. V druhém díle trilogie Černých drahokamů se sny říše Temnoty o osvoboditelce konečně stávají skutečností. Čistá krev čekala staletí na příchod Čarodějky, živoucí nositelky magie. Někteří ji považují za mýtus, další odmítají uvěřit, zatímco někteří se těší, že ji využijí jako loutku pro své vlastní temné záměry. Jaenellina fyzická zranění vyléčí pouze čas. Křehká mysl je jen stěží schopna ochránit ji před hrůznými vzpomínkami z dětství. Nic ji však nemůže odvrátit od jejího osudu, který bude naplněn, až se vzpomínky vrátí a magie dozraje. Jaenellin bude donucena přijmout svůj úděl. V ten den se říše Temnoty dozví, co to znamená, když vládne Čarodějka ...

Dcera čisté krve (Černé drahokamy 1) - Anne Bishopová

28. září 2013 v 10:55 | Arwen
Název: Dcera čisté krve
Původní název: Daughter of the Blood
Autor: Anne Bishopová
Žánr: fantasy
Série: Černé drahokamy
Díl v sérii: 1. díl
Počet stran: 528
V ČJ: vyšlo

Co kdyby existovala kultura vycházející z temné strany fantazie? Jakou by měla morálku a měřítko hodnot? Co kdyby tato kultura byla ve své Temnotě velice elegantní a byla by stejně něžná jako výbušná, vášnivá a násilná? Co kdyby ženy byly dominantním rodem, kterému by agresivní a inteligentní muži-válečníci sloužili? Před sedmi sty lety černá vdova prožila mystické vidění a z pavučiny jejích snů a vizí vzešlo starodávné proroctví. Nyní se říše Temnoty připravuje na příchod Královny, která bude vládnout mnohem větší mocí a silou než samotný pán Pekla. Ale Královna je ještě mladá, přístupná všem vlivům a korupci. Kdo ovládá Královnu, ovládá i Temnotu.

On my Wishlist (1)

28. září 2013 v 7:59 | Arwen |  On my Wishlist


Toto meme pořádá Book Chick City. Cílem je, každou sobotu uveřejnit několik knih, které bychom si chtěli pořídit.
Můžou to být jak starší tak i ty novější knihy, či knihy vycházející v budoucnu.

Pro tuto sobotu jsem si vybrala:


Svůdné zlo/ Sweet Evil - Goodreads

Anotace:

Anna, šestnáctiletá středoškolačka z maloměsta v americké Georgii, má podobné starosti jako většina dívek jejího věku: příliš drobnou postavu, příliš starostlivou adoptivní matkou nebo to, že jako vzorná studentka a horlivá abstinentka není mezi spolužáky moc oblíbená. Má ale i starosti, se kterými se nikomu nesvěřuje. Například vnímá aury lidí, není nikdy nemocná, vidí a slyší na neobvykle velké vzdálenosti...
Teprve když se na rockovém koncertě v klubu seznámí s atraktivním mladým bubeníkem Kaidanem, začíná krůček za krůčkem objevovat pravdu o sobě a o svém původu, ale i o světě skrytém před zraky obyčejných smrtelníků. O existenci rasy nefilů - potomků lidí a padlých andělů, do níž Anna i Kaidan patří. Bytostí s nadpřirozenými schopnostmi, které mají pod hrozbou trestu smrti od svých démonických otců nařízeno šířit mezi lidmi sedm smrtelných hříchů. Jak vzorně vychovanou a úzkostlivě slušnou Annu promění sblížení s otcem? A dokáže láska ke Kaidanovi něco změnit na jeho nezvratné příslušnosti ke straně Zla?

Vychází 28. října

Můj názor:

Tak na tuhle knihu jsem moc zvědavá. Spousta z vás ji už asi četla v angličtině, protože nebylo úplně jisté jestli vůbec vyjde, ale dočkali jsme se. Já naopak četla její fan překlad, který byl opravdu dobře přeložený (jen pak ta druhá půlka byla ve slovenštině, ve které si já knížky zrovna dvakrát ráda něčtu, takže jsem proto byla nadšeně překvapená, když jsem zjistila, že ji vydají i u nás :D - a k tomu v téhle originální krásné obálce!


Černá labuť vzlétá (Černá labuť vzlétá 1) - Lee Carroll

27. září 2013 v 19:20 | Arwen
Název: Černá labuť vzlétá
Původní název: Black Swan Rising
Autor: Lee Carroll
Žánr: urban fantasy
Série: Černá labuť vzlétá
Díl v sérii: 1. díl
Počet stran: 400
V ČJ: vyšlo
Šestadvacetiletá šperkařka a spolumajitelka galerie Garet Jamesová žije od narození v New Yorku. Kvůli půjčce, kterou si vzal její otec, s nímž bydlí, jim hrozí, že přijdou o galerii i střechu nad hlavou. Zoufalá Garet se při toulkách uličkami města plnými mlhy dostane až ke starožitnictví, kde nikdy dřív nebyla. Když ji starý obchodník požádá o otevření cenné skříňky, nevidí důvod, proč mu nevyhovět. Odnese si stříbrnou kazetu do své dílny, rozpečetí přilepené víčko… a vypustí tak na svět prastaré Zlo, které navždy změní její poklidný život.
Po sérii podivných a nešťastných příhod Garet zjišťuje nejen to, že právě ona musí démony zase spoutat a zastavit tak zoufalství a zmar, ale také že pod povrchem všedního světa se skrývá svět kouzel, záhad a mocných zaklínadel, do něhož prostřednictvím matčiny krve patří i ona. A když se jednou rozhodne překročit práh do magického světa znesvářených sil dobra a zla, najde tam konečně snad i lásku, která jí v životě tak dlouho unikala.

Bitva o Hex Hall (Čarodějnice z Hex Hall 3) - Rachel Hawkins

27. září 2013 v 18:20 | Arwen
Název: Bitva o Hex Hall
Původní název: Spell Bound
Autor: Rachel Hawkins
Žánr: YA, fantasy
Série: Čarodějnice z Hex Hall
Díl v sérii: 3. díl
Počet stran: 232
V ČJ: vyšlo

Na Sophii Mercerovou je toho poslední dobou moc. Jen co si zvykla na to, že je démon, a naučila se své neobyčejné schopnosti ovládat, jí je Rada zase odebrala. Archera a tátu viděla naposledy v hořícím vězení a jedinými spojenci mají být nyní Branickovy. Shodou okolností odvěcí nepřátelé Prodigia. Rodinné překvapení neberou konce a jen tak mimochodem je na spadnutí válka, v níž má hlavní úlohu sehrát právě Sophie. Na tom se shodnou všichni, ne už však na tom, na jaké straně bude Sophie stát. Jenomže bez své magie je Sophie bezbranná. Podaří se jí získat zpět kouzelné schopnosti dříve, než bude pozdě?

Démon z Hex Hall (Čarodějnice z Hex Hall 2) - Rachel Hawkins

27. září 2013 v 18:17 | Arwen
Název: Démon z Hex Hall
Původní název: Demonglass
Autor: Rachel Hawkins
Žánr: YA, fantasy
Série: Čarodějnice z Hex Hall
Díl v sérii: 2. díl
Počet stran: 248
V ČJ: vyšlo

Sophie Mercerová si myslela, že je čarodějka. Proto byla ostatně poslána do Hex Hall, nápravného zařízení pro delikventy Prodigia, tedy čarodějky, kouzelníky, víly a podobné bytosti. To si ale myslela ale ještě předtím, než zjistila, kdože je vlastně její otec, a že Archer Cross patří k L´Occhio di Dio, které se snaží Prodigia vyhladit z povrchu zemského - a namísto dalšího polibku mu tak musela vrazit jednu pěstí. Že je čarodějnice si myslela do chvíle, než se ukázalo, že je démon. Velká moc však sebou přináší i velká riziko, a než vystavovat nebezpečí své blízké, bude možná lepší se jí zbavit... Co ale dělat, když se ukáže, že i její nové kamarádky jsou démoni a svou sílu rozhodně neplánují použít k žádným bohulibým účelům? Do toho se o Sophii začne zajímat L´Occhio di Dio, a koho jiného za Sophií poslat než Archera. Ještě štěstí, že k němu Sophie už nic necítí. Nebo ano?

Čarodějnice z Hex Hall (Čarodějnice z Hex Hall 1) - Rachel Hawkins

27. září 2013 v 18:11 | Arwen
Název: Čarodějnice z Hex Hall
Autor: Rachel Hawkins
Žánr: fantasy
Série: Čarodějnice z Hex Hall
Díl v sérii: 1. díl
Počet stran: 240
V ČJ: vyšlo

Před třemi lety Sophie Mercer zjistila, že je čarodějka. Od té doby ji to dostalo hned do několika problémů. Její nenadaná matka ji podporovala jak jen to bylo možné a radila se s jejím otcem - nepolapitelným evropským čarodějem - jen v těch nejakutnějších případech. Avšak když Sophie na školním plese přiláká nepovedenými čáry až moc lidské pozornosti, je to právě její otec, který rozhodne o jejím trestu: exil na Hex Hall, izolované nápravné školy pro Prodigium, nebo-li čarodějky, víly a měňavce. A jen během prvního dne mezi dospívajícími podivíny se jí podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, které vypadají jako modelky; zakouká se do přitažlivého a nadějného čaroděje; děsivého ducha a novou spolubydlící, která je vůbec nejvíce nenáviděnou osobou a jediným upírem na škole. Mnohem horší je však zjištění, že na studenty útočí tajemný predátor a její jediná kamarádka je podezřelým číslo jedna. Když se však série hrůzostrašných útoků začne stupňovat, Sophie se musí připravit na největší nebezpečí ze všech: starobylé tajné společenství, které se rozhodlo zničit všechny Prodigium a především pak ji.

Oheň (Čarodějka a čaroděj 3) - James Patterson, Jill Dembowská

27. září 2013 v 18:08 | Arwen
Název: Oheň
Původní název: Fire
Autor: James Patterson, Jill Dembowská
Žánr: YA, fantasy
Série: Čarodějka a čaroděj
Díl v sérii: 3. díl
Počet stran: 240
V ČJ: vyšlo

Třetí pokračování poutavé a čtivé dystopie - thrilleru pro mládež od 12 let. Hrdiny jsou dva sourozenci, patnáctiletá Whisty a sedmnáctiletý bratr Whit. Jsou pronásledováni, protože ovládají kouzla, a ta jsou v Novém režimu zakázaná. Hrůzný režim, který nastolil Jediný, který soudí, a Jediný, který je jediný, zakazuje nejen kouzla, ale i hudbu, knihy a umění. Whisty a Whit se podaří shromáždit děti, kterým se podařilo uprchnout před Novým řádem, a stanou se vůdci hnutí odporu. V líčení absolutní kontroly nad lidmi připomíná kniha Orwellův román 1984. V hierarchii mocných je nejvyšší "The One Who is The One", Jediný, který je jediný. Jediný chce odpor zdolat a získat " Whistyin dar" a mít tak neomezenou moc. "Dívka s darem" - Tak o Whisty mluví ti, kteří ji chtějí zničit, i děti, které doufají, že změní hrůzný režim...

Dar (Čarodějka a čaroděj 2) - James Patterson

27. září 2013 v 18:06 | Arwen
Název: Dar
Původní název: The Gift
Autor: James Patterson
Žánr: YA, fantasy
Série: Čarodějka a čaroděj
Díl v sérii: 2. díl
Počet stran: 240
V ČJ: vyšlo

Wisty a Whit Allgoodovi jsou obviněni za čarodějnictví. Tisíce patnáctiletých dětí jsou uvězněny na převýchovu. Nový režim zakazuje hudbu, knihy, umění - a také kouzla. V líčení absolutní kontroly nad lidmi připomíná kniha Orwellův román 1984. V hierarchii mocných je nejvyšší "Jediný, který je jediný." Proč je patnáctiletá Wisty pro režim tak nebezpečná? Proč ji nazývají dívkou, která má dar? Mohou děti a jejich hnutí odporu zvrátit zločinný režim?

Čarodějka a čaroděj (Čarodějka a čaroděj 1) - James Patterson, Gabrielle Charbonnetová

27. září 2013 v 18:04 | Arwen
Název: Čarodějka a čaroděj
Původní název: Witch & Wizard
Autor: James Patterson, Gabrielle Charbonnetová
Žánr: YA, fantasy
Série: Čarodějka a čaroděj
Díl v sérii: 1. díl
Počet stran: 216
V ČJ: vyšlo

Wisty je patnáct a bratrovi sedmnáct. Uprostřed noci jsou z domova odvlečeni tajnou policií "Nového pořádku", zločinného režimu, který se ujal moci. Stejně tak se ocitly ve vězení i tisíce patnáctiletých dětí, mnoho jich je nezvěstných. Nový režim zakazuje hudbu, knihy, umění - a také kouzla. V hierarchii mocných je nejvyšší "Jediný, který je Jediný". Oba sourozenci jsou obviněni z čarodějnictví a obvinění nerozumí. Nikdy na sobě nepozorovali něco zvláštního a neobyčejného. V nejvyšším rozčilení nočního přepadení se Wisty najednou rozzáří zeleným světlem a z prstů jí šlehají blesky. Aby rychle smazal úkaz, který svědčí proti ní, Whit způsobí silný vítr, který plameny uhasí. Do té doby o svých schopnostech netušili. Stanou se vůdci hnutí odporu, s kouzly však nemají zkušenosti a teprve se je učí zvládat...

Čas čarodějnic (Čas čarodějnic 1) - Deborah Harkness

27. září 2013 v 17:59 | Arwen
Název: Čas čarodějnic
Původní název: A Discovery of Witches
Autor: Deborah Harkness
Žánr: fantasy
Série: Čas čarodějnic
Díl v sérii: 1. díl
Počet stran: 544
V ČJ: vyšlo

Historička a čarodějnice Diana Bishopová celý svůj život odmítala své nadpřirozené nadání. Očarovaný alchymistický rukopis však do jejího života vnese nevítaný příval magie a najednou se o ni zajímají nejen čarodějnice, ale i démoni a upíři. Záhy se po Dianině boku objeví i záhadný Matthew Clairmont, vědec, válečník a upír. Přestože mezi bytostmi panuje staleté nepřátelství, Diana a Matthew se jen s obtížemi brání vzájemné mrazivé přitažlivosti.

Proklej svítání (Cassandra Palmer 4) - Karen Chance

27. září 2013 v 17:50 | Arwen

Název: Proklej svítání
Původní název: Curse the Dawn
Auto: Karen Chace
Žánr: urban fantasy
Série: Cassandra Palmer
Díl v sérii: 4. díl
Počet stran: 472
V ČJ: vyjde v překladu 4. prosince 2013 u nakladatelství Baronet.


Cassandra Palmerová už sice možná je všemocnou Pýthií, to ale neznamená, že se ji už lidé nepokoušejí zabít. Většina hráčů z oboru nadpřirozených sil nechce za hlavní jasnovidku nezávisle smýšlející Cassii, a nezastaví se před ničím, aby ji viděli pod zemí.
Upírský Senát Cassii v její pozici podporuje, ale svou ochranu poskytuje za určitou cenu: spojenectví se sexy upírským mistrem Mirceou, který si na Cassii dělá nárok jako na svůj majetek.
Jenomže teď, když po ní ve velkém stylu vystartoval i samozvaný bůh Apollón, který je zdrojem Pýthiiny energie, budou mít potíže udržet Cassii naživu i upíři. Aby si zachránila život - i tento svět svět - musí se Cassie svému stvořiteli postavit jednou provždy...

Obejmi noc (Cassandra Palmer 3) - Karen Chance

27. září 2013 v 17:48 | Arwen
Název: Obejmi noc
Původní název: Embrace the Night
Autor: Karen Chance
Žánr: fantasy román
Série: Cassandra Palmer
Díl v sérii: 3. díl
Počet stran: 472
V ČJ: vyšlo

Cassandra Palmerová, která byla nedávno jmenována hlavní světovou jasnovidkou, má pořád velký problém. Dokud jsou k sobě Cassie a jistý mistr upír - neuvěřitelně sexy Mircea -vázáni magií, její život nikdy nebude patřit jenom jí...
Kouzlo, které je svazuje, může být zlomeno jenom s pomocí zaklínadla ze starověké zaklínací knihy Codex Merlini. Místo, kde se kodex nachází, není v současnosti známo, takže Cassie musí pátrat na jediném místě, kde jej ještě lze najít - v minulosti.
Ale Cassie brzy zjišťuje, že kodex byl ztracen z určitého důvodu. Říká se, že kniha obsahuje jistá skutečně nebezpečná kouzla, a její získání sice může Cassii pomoci vypořádat se s Mirceou, ale také tím může ohrozit celý svět..

Unesena stínem (Cassandra Palmer 2) - Karen Chance

27. září 2013 v 17:40 | Arwen
Název: Unesena stínem
Původní název: Claimed By Shadows
Autor: Karen Chance
Žánr: fantasy román
Série: Cassandra Palmer
Díl v sérii: 2. díl
Počet stran: 376
V ČJ: vyšlo

Jasnovidka Cassie Palmerová zdědila nové magické schopnosti - včetně možnosti cestování časem. Přináší to s sebou ale velkou odpovědnost, kterou by raději neměla. Najednou je z ní nejžádanější dívka ve městě, jak se ji celá řada upírů, duchů a mágů snaží přesvědčit, přinutit nebo svést, aby se přidala na jejich stranu - a s ní i její magie. Jeden z upírských mistrů se však předtím, než na ni vznese svůj nárok, ani nezeptá, co Cassie chce. Nechal vytvořit kouzlo, které ji k němu váže, ona ale neví, jestli to, co k němu cítí, je skutečné - nebo zda si to jen představuje...

Dotkni se temnoty (Cassandra Palmer 1) - Karen Chance

26. září 2013 v 13:15 | Arwen
Název: Dotkni se temnoty
Původní název: Touch the Dark
Autor: Karen Chance
Žánr: fantasy román
Série: Cassandra Palmer
Díl v sérii: 1. díl
Počet stran: 352
V ČJ: vyšlo
Cassandra Palmerová dokáže vidět budoucnost a komunikovat s duchy - což je vlastnost, díky níž po ní touží mrtví i nemrtví. Duchové mrtvých obvykle nebezpeční nejsou; ti si jenom rádi povídají... pořád. Zato nemrtví, to je jiná kapitola. Stejně jako každá jiná rozumná dívka se i Cassie snaží upírům vyhýbat. Když však krvežíznivý mafioso, od něhož před třemi lety utekla, Cassii znovu našel a jde mu jen o pomstu, musí o pomoc požádat Senát upírů. Nemrtví senátoři jí však nechtějí pomoci zadarmo - a tak Cassie musí spolupracovat s jedním z jejich nejmocnějších členů, nebezpečně svůdným upírským mistrem - a cena, kterou požaduje, může být vyšší, než jakou je Cassie ochotna zaplatit...

Diary 0.4

16. září 2013 v 22:00 | Arwen
Pokrevní pouta 3: Indigové kouzlo
Ahoj lidi,
dneska je můj šťastný den a víte proč? (no, já vám to stejně řeknu :D)...............Koupila jsem si konečně BLODLINESS 3, INDIGOVÉ KOUZLO!
Vážně se už těším, až si ho zítra přečtu. Vím, že spousta z vás se rozhodla nečekat a prostě si to přečetla v angličtině (to jsem chtěla nejdřív taky, nakonec jsem ale skončila u třetí kapitoly. Ne, že bych tomu zase tak nerozumněla, ale nebylo to ono a já si pak nechtěla zkazit to překvapení :D.)

Když přijde na všechno ostatní, tak jsem teď měla ty dva týdny ve škole rušno (ale to my všichni), takže jsem toho nestihla tolik. Pokuď jde o můj bojový plán v postup o přestavbu blogu, tak teď dělám anotace ke všem knížká v rubrice "Knižní série" a pracuju na "Knihách online a Ke stažení" (ale těch všech anotací jste si museli všimnout :D).
Do konce týdne mám v plánu sém dát přehled premiér našich nejoblíběnejších seriálů a sem tam ještě pár věcí.

Dobrou noc - a krásné sny (nejlépe o Dimitrijovi, Adrianovi ......- nebo rovnou oboum? :D)

Vaše Arwen