Listopad 2013

On my Wishlist (7)

30. listopadu 2013 v 23:46 | Arwen |  On my Wishlist
Toto meme pořádá Book Chick City. Cílem je, každou sobotu uveřejnit několik knih, které bychom si chtěli pořídit.
Můžou to být jak starší tak i ty novější knihy, či knihy vycházející v budoucnu.

Na tuto sobotu jsem si vybrala:
Anotace:

Každý může být úchvatně krásný, co je na tom špatného? Tally bude brzy šestnáct a už se nemůže dočkat. V jejím světě šestnácté narozeniny znamenají operaci, která člověka změní z fyzicky ošklivého na dokonale krásnou bytost, a tím jej katapultuje do ráje špičkových technologií, kde jedinou prací je nikdy nekončící zábava. Několik týdnů před narozeninami však Tally potkává novou kamarádku Shay, která si není úplně jista, jestli vůbec chce být krásná. Mnohem raději by se ocitla mimo dokonalý svět, na utajeném místě zvaném Kouř, kde žijí oškliví, kteří se rozhodli vzbouřit proti diktátu a povinnosti být krásný. Když Shay uteče a zanechá Tally zašifrovaný vzkaz s popsanou cestou do společenství, odhalí Tally odvrácenou stranu světa krásných - a není to nic pěkného. Úřady ji postaví před nejhorší volbu, jakou si dokáže představit: buď najde svoji kamarádku a vrátí se s ní zpět, a zároveň prozradí úřadům, kde se úkryt nachází, nebo nikdy nebude krásná. Její rozhodnutí jí navždy změní život…Můj názor:

Knihu Ošklivý jsem si chtěla přečíst už před nějakou tou dobou, ale pořád jsem se k tomu nedostala. Co jsem zatím přečetla z recenzí, tak se kniha všem moc líbila, takže jsem si řekla, že když si knihu přidám do Wishlistu, možná mě to donutí si ji konečně přečíst. Asi si ji nebudu zrovna kupovat (ať už v tom má prsty ta nepříliš krásná obálka prvního dílu - ale to jsem raději neřekla, přece si o mě nechcete myslet, že jsem povrchní :D - nebo prostě fakt, že když je ta knížka opravdu skvělá, tak ji budu mít do dvou dnů přečtenou = tři stovky v háji :D...)
Přesto jsem si ji do Wishlistu přidala a už se moc těším, až si ji konečně přečtu :D.
Pokuď si chcete přečíst nějaké recenze - ať už v ČJ nebo EN - tak to na vás mrkne v odkaze na Goodreads, když sjedete dolů.


The Vampire Diaries 5x08: Online & Download

26. listopadu 2013 v 20:29 | Arwen |  The Vampire Diaries: 5. série online/ download


PÁNI! Tak to nabralo úplně nový směr, ktrerý jsem u TVD zatím neviděla! Na ten konec se nedá říct nic jiného: "prostě - PÁNI!"Pokrevní pouta, Richelle Mead: novinky o Bloodlines 4 a 5

20. listopadu 2013 v 18:55 | Arwen |  Bloodlines
Fotka: Today Richelle Mead’s much anticipated fourth book in the Bloodlines Series, #THEFIERYHEART hits bookstores everywhere! Brace yourselves. Yes, that was a warning, but... ...A very Happy FIERY HEART Day to you! Just a reminder: We will be SPOILER FREE site for the remainder of November! Let’s all try and keep spoilers away from social media, to help us with spoilers, Penguin Teen Australia has as a spoiler post open: http://pen.gy/1hQD4P3 ... Hoy el cuarto libro de la serie Bloodlines de Richelle Mead, #FIERYHEART llega a librerias (en paises de habla inglesa y librerias electronicas). Preparence. Si, es una advertencia, pero... ... Un muy feliz dia de FIERY HEART a ustedes! Un recordatorio: ¡Seremos un sitio libre de SPOILER por lo que queda de noviembre! Intentemos dejar los spoilers fuera de la redes sociales, para ayudarnos con ello, PTA tiene un post en el cual pueden comentar libremente: http://pen.gy/1hQD4P3

Včerejším dnem vyšel v Americe 4. díl Bloodlines, The Fiery Heart od americké autorky Richelle Mead. Série v česku vychází pod názvem Pokrevní pouta a tenhle 4. díl u nás vyjde 14. 2. 2014, tedy v den premiéry filmu Vampýrské akademie.


A jako další tu už máme i obálku pátého a zároveň předposledního dílu Bloodlines:


Přemýšlela jsem o tom a musím souhlasit s Adrii, že ten její "alchymystický" pohled a Adrianům ztrápený výraz nebude nic dobrého....

Bohové Olympu 4, Haus of Hades - Rick Riordan: kniha online - info překlad

18. listopadu 2013 v 20:59 | Arwen |  Bohové Olympu 4, The House of Hades - Rick Riordan: kniha online


Info překlad: pokuď jde o překládání Heroes of Olympus 4 (Bohů Olympu 4) od Ricka Riordana, tak budu zatím přidávat každé úterý, kdyžtak dřív (to bude záležet na počtu komentářů...).
A protože jsem minule přidala jen takovou ochutnávku, tak vám do konce týdne slíbím ještě další část :D (jak rychle to ale bude je jen na vás, protože to musím ještě doupravit a nevím, jak to budu stíhat...)


Tak se zatím :D,

Vaše Arwen

Diary 0.5: Moje tajemství o Hunger games

18. listopadu 2013 v 20:42 | Arwen |  Moje maličkost


"Nečetla jsem Hunger games...".

Ano, je to ostuda a já se za to stydím, ale udělala jsem úplně na začátku velkou chybu - podívala se jako první na film. Čímž jsem přišla jak o překvapení ukrytá v ději, tak o svou vlastní představu, jak budou postavy a celý HG svět vypadat. A teď, když mi do mého limitu zbývá den (no dobře skoro dva :D), tak jsem se opět sekla, jako se sekám několik posledních měsíců. Je to ostuda, hlavně, když jdeme s holkama na premiéru Catching fire! Proto jsem si slíbila, že druhý díl přečtu dřív, než se ve středu večer ve 12:00 do toho kina doplazím, ale jak končí pondělí a já teprve začala číst první díl....no jo, všichni nejsme dokonalý :D a já vážně ten svůj komplex proti Hunger games nechápu, přitom je ten děj tak zajímavý a po tom, co jsem si minulý rok přečetla Divergenci a další knihy, se mi svět dystopií začal opravdu líbit.....

No, mohli bychom tu moji esej na téma "jsem protě líná!" uzavřít tím, abyste mi drželi palce, protože já to prostě musím přečíst!
(Ale je to fakt těžký, když uvážíte, že jsem si v pátek koupila Sukubu 6 od Richelle Mead a vy víte, jak já tu Richelle miluju a odtrhnout se od ní je prostě nemožný :D!...)

The Vampire Diaries 5x07: Online & Download

18. listopadu 2013 v 20:11 | Arwen |  The Vampire Diaries: 5. série online/ download


Jsem ráda, že se nám to ta zase trochu vyčistilo - už jsem se v tom skoro nevyznala :D...


Witches of East End 1x06: Online

18. listopadu 2013 v 20:04 | Arwen |  Witches of East End: 1. série online


Díl opět nezklamal, ale z těch zelených věciček mi je nazvracení...


Bohové Olympu 4, Haus of Hades - Rick Riordan: 1. kapitola (1. část)

17. listopadu 2013 v 19:13 | Arwen |  Bohové Olympu 4, The House of Hades - Rick Riordan: kniha online

Takže, přidávám vám takovou menší ochutnávku překladu, mám toho prozatím docela dost v záloze :D.
Zatím nevím, jak budu přidávat, uvidíme podle počtu komnetářů...

Příjemné čtení :D,

Vaše Arwen


BOHOVÉ OLYMPU 4

I

HAZEL

část 1


Během třetího útoku, Hazel málem balvan. Zírala do mlhy a nechápala, jak může být tak složité letět přes jedno stupidní horské pásmo, když se najednou rozezněly poplašné lodní zvony.

"Přímo do pří stavu!" Křikl Nico z předního stěžně létající lodi.

Zpět u kormidla, Leo škubl za kolo. Argo II se stočila do leva, její vzdušná vesla, se prořezávala mraky, jako řady nožů. Hazel udělala chybu, když se podívala přes zábradlí. Vyřítil se k ní tmavý kulovitý tvar, jako varování. Napadlo ji:proč jde po nás měsíc? Pak vyjekla a upadla na podlahu. Nad hlavou jí proletěl obrovský kámen, tak blízko, až jí to sfouklo vlasy z tváře.

PRÁSK!

Přední stěžeň se zřítil - plachta, stěžeň a Nico - vše dopadlo na palubu. A ten balvan, zhruba o velikosti pickapu, se propadl zpět do mlhy, jako by měl něco důležitějšího na práci, zase někde jinde.

"Nico!" Hazel se k němu vrhla zatímco Leo vyrovnal loď.

On my Wishlist (6)

16. listopadu 2013 v 19:30 | Arwen |  On my Wishlist

Toto meme pořádá Book Chick City. Cílem je, každou sobotu uveřejnit několik knih, které bychom si chtěli pořídit.
Můžou to být jak starší tak i ty novější knihy, či knihy vycházející v budoucnu.

Na tuto sobotu jsem si vybrala:
Teardrop


Anotace:

Nikdy neplakat. . . . tohle pravidlo jí matka vtloukala do hlavy celé roky. Ale teď je její matka pryč a všude kam se Eureka hne, naráží na něho: Andera, vysokého, světle blonďatého chlapce, který vypadá, že ví věci, co by neměl. Navíc prozradí Eurece, že je ve smrtelném nebezpečí, čímž ji dohoní k slzám víc než kdokoli jiný.
Ale Ander neví její nejtemnější tajemství: od chvíle, kdy se její matka utopila při podivné nehodě, si Eureka přeje, aby byla mrtvá taky. Má jen málo věcí, na kterých jí záleží. Jen dlouholetou kamarádku Brooke a podivné dědictví: medailónek, dopis, záhadný kámen a starou knihu, které nikdo nerozumí. Kniha obsahuje děsivý příběh o dívce, již někdo zlomil srdce, proto plakala tak moc, až pohřbila celý kontinent pod vodou. Eureka brzy zjistí, že nejde o pouhý příběh...


Můj názor:

Na tuhle sérii jsem zvědavá. Anotace nám toho zas až tak neřekla (např. co je špatné na tom vrátit dávno ztracený kontinent - já bych to brala jako dobrou věc, ale jak se zdá tak je to to nejhorší co může udělat..... Takže "proč?" je moje první otázka).
Jako další musím říct, že ta obálka je naprosto úchvatná. Vážně, jen se na ni podívám a chce se mi brečet (snad neprobudím nějaký ztracený kontinent :D), protože se obávám, že takovouhle obálku u nás mít nebudem...

The Fiery Heart (Bloodlines 3): book trailer 6

12. listopadu 2013 v 21:14 | Arwen |  Bloodlines
Bože můj, ten konec!!!
On my Wishlist (5)

9. listopadu 2013 v 22:40 | Arwen |  On my Wishlist

Toto meme pořádá Book Chick City. Cílem je, každou sobotu uveřejnit několik knih, které bychom si chtěli pořídit.
Můžou to být jak starší tak i ty novější knihy, či knihy vycházející v budoucnu.

Na tuto sobotu jsem si vybrala:
Anotace:
Nesmrtelná Serafina musí čelit své temné minulosti a riskuje, že přijde o životní lásku… To vše v pokračování Alchymie věčnosti!

Serafina už prožila celá století. Ale teprve nedávno si začala připadat opravdu naživu. Konečně se rozhodla opustit svého přítele Cyruse a po letech a letech, kdy musela střídat těla kvůli zachování své nesmrtelnosti, se konečně usadila někde, kde je šťastná. Protože našla Noaha. Ale pak se stane něco velmi podezřelého a Serafina se začne obávat o své nové přátele. Rozhodne se Sera pro další, nové tělo - a jiný život - nebo najde způsob, jak si udržet navždy, co právě získala?


Můj názor:
Předem říkám, že první díl byl spíše takový odpočinkový, přesto se mi líbil. Hlavní postava Serafin je docela v pohodě a sympatická (no dobře, když nebudu počítat těch několik prvních pár stránek, kde se sanží spáchat sebevraždu, ale pak začneme poznávat její příběh a celkově její osobnost a Serafin se vykreslí jako docela dobrá holka, která se bohužel ocitla ve špatný čas na špatném místě).
Jaká bude druhá kniha si zatím netroufám odhadnout, ale pokuď bude zpracovaná stejně jako její předešlý díl,
nijak mi to vadit nebude, protože jsem si oblíbila jak příběh, tak i styl, kterým autorka píše - a musím jí připočíst k dobru, že je díl tentokrát dvakrát tak tlustý, než minule :D...