Únor 2014

Společné čtení Vampýrské akademie aneb zapojila jsem se do další akce :D!

23. února 2014 v 11:20 | Arwen

Před chvílí jsem se zapojila do akce pořádanou Syki, Společné čtení Vampýrské akademie. No, doufám, že taky něco vyhraju Ne, že bych tomhle měla někdy velké štěstí, ale proč to nezkusit, že?


Tady máte detailní obrázek výher:Informační články se celkově ndělí na dvě části.

Ohnivé srdce (Pokrevní pouta 4) - Richelle Mead: kniha ke stažení

22. února 2014 v 22:00 | Arwen |  Knihy ke stažení

Tak pánové a dámy, mám tu pro vás odkaz pro stažení Pokrevních pout 4, Ohnivé srdce - Richelle Mead. Takže ti, co ještě neměli to potěšení (mezi ně patřím i já :D), se můžou dát do čtení :D!!!

KE STAŽENÍ ZDEVětšina z vás hledá i jiné knihy ke stažení, ale já je u sebe nemám.
Tenhle článek, který jsem napsala, by Vám ale měl pomoci tu knihu získat!

Recenze: Pád (Andělé 1) - Lauren Kate

9. února 2014 v 12:32 | Arwen
Autor: Lauren Kate
Český název: Pád
Originální název (EN): Fallen
Série: Andělé (Falen)
Žánr: YA, fantasy, padlí andělé, démoni, Nephilim
Díl v sérii: 1. díl
Počet stran: 320Anotace na Goodreads:
Některým andělům je souzen Pád...
Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé - v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného - a dává to jasně najevo -, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít.

Shrnutí děje:
Lucinda Priceová se náhle ocitá ve škole Meče a Kříže kvůli menší nehodě, a to upálení svého přítele. Je jasné, že za tuto nehodu nemohla, ale zkuste vysvětli soudci, že za to můžou stíny, které vidíte jen vy už od dětství a skončíte ještě na horším místě, než je škola Meče a Kříže (a to už je co říct). Za trest musíte leštit sochy na hřbitově, který je hned u školy. Kamery všude, kam se podíváte. Mříže na oknech. A pro horší případy, i když Luce si nedovedla představit co může být horšího, než někoho upálit, tu měli elektrické náramky. Ale přesto byl pro Luce nejhorší trest: "odevzdejte mi svůj mobilní telefon."
Naštěstí si Luce najde věrnou kamarádku Penn, která jí pomůže se vypořádat s režimem tamní školy. Na řadu pak přichází tajemný Daniel, do kterého se Luce okamžitě zamiluje. Daniel ji hned od začátku odstrkuje a vyhýbá se jí, jak jen to jde.

Love never dies

Luce však přesto zajímá jen Daniel. Má totiž takový zvláštní pocit, že už se někdy potkali, dokonce snad znali - ale on to popírá. Zároveň tam ale je i neodolatelný Cam, kluk, který o ni od začátku jeví zájem. Přesto, že se Luce cítí s ním v bezpečí… není to její Daniel. Čím víc ho vídá, tím si je jistější, že ho zná, miluje a zároveň, že něco tají. Ale co…??


Nakladatel: Knižní klub
Vydání v USA: 19.11. 2009
Vydání v ČR: srpen 2011


Moje hodnocení:

V knize mi pár věcí nevyhovovalo, proto nemůžu dát 5 hvězdiček, ale bylo to lepší než na tři.


Ty barvy! A modelka v nádherných černých šatech? Komu by se obálka nelíbila? Už od tohohle prvního dílu měla celá série nádherné obálky a přiznejme si, že spousta z nás si ji díky tomu také vybrala :D.


Můj názor (může obsahovat spoilery):
Eline Kuipers
Co se týče postav tak začneme hlavní postavou tím pádem Luce. Myslím, že bych svoje pocity k ní mohla označit za jakousi projížďku po horské dráze.

Ze začátku mi připadala v pohodě. Taková ta normální náctiletá holka s kupou problémů (někdy až moc), která se zamiluje do krásného kluka - jak jinak - hned
na první pohled.


Když ale začaly momenty, kdy pořád "pronásledovala" Daniela, jehož zájem o ní se rovnal nule, můj obdiv k ní se rázem vypařil. Vezmeme-li ale v úvahu že ho vlastně doopravdy znala - a to už pár tisíciletí - tak se to vlastně dalo i pochopit.
S pozvolna blížícím se koncem, si mě knížka znovu získala a to díky tomu, jak se vše v závěru propojilo.

Dalším hlavním aktérem celého příběhu je Daniel Grigori, který, jak jste jistě pochopili, je TEN pan záhadný, do kterého se Luce zamiluje. Myslím, že těm, co s touto sérií neměli to potěšení, můžu říci, že se jedná o padlého anděla. Důležitým poznatkem je, že tento nebesky zamilovaný pár je prokletý kletbou, která má zabít Luce vždy kolem té sedmnáctky, když se víc "spřátelí" s Danielem. Svět je obrovský, proto by se mohlo zdát, že jejich setkání je nepravděpodobné. Je to k sobě ale táhne jako dva magnety, takže se sobě vyhnout prostě nemohou...
A aby to vše, co jsem tu napsala, dávalo smysl, tak Lucindina duše se vždy vrátí (reinkarnuje se) a ona si tak žije znova a znova to úžasné období puberty smíšené se školou..... Paráda, ne?

Tumblr

Na posledních příčkách tu máme vedlejší postavy jako je tajemný Cam, krásná a zároveň divoká Arianne a jako malý růžový bonus Gabbe. K jejich velké partě se samozřejmě nemůže nezapočítat milá a laskavá Penn (Lucindina kamarádka), se kterou to moc dobře nedopadne.

Slečna Sophia (milá knihovnice ve škole Meče a Kříže) byla další záhada. K Luce se chovala mile a ve všem se jí snažila pomoci..... ale jak můžete odhalit pravou povahu, když ji chce skrýt?

Celkově se mi nápad, na kterém Lauren Kate stavěla, líbil. O andělech tolik sérií neexistuje (v porovnání např. s upíry), přesto můžu říct, že tahle série se mi moc líbila (když nepočítám, jak celou sérii Kate zakončila - ale o tom jindy....).On my Wishlist (9)

1. února 2014 v 9:23 | Arwen |  On my Wishlist
Toto meme pořádá Book Chick City. Cílem je, každou sobotu uveřejnit několik knih, které bychom si chtěli pořídit.
Můžou to být jak starší tak i ty novější knihy, či knihy vycházející v budoucnu.

Na tuto sobotu jsem si vybrala:

The 100 (The Hundred, #1)Anotace:

Děj začíná 97 let po nukleární válce, během které byla téměř celá planeta Země zničena. Zbývající zástupci lidské rasy přebývají na vesmírné lodi a chtějí zjistit, zda je možné planetu znovu obydlit.
Proto vyberou stovku mladistvých delikventů, které vyšlou jako průzkumnou skupinu.

Oficiální trailer k seriálu, který odstartuje v březnu 2014:Můj názor:

Co víc můžu říct, než že mě kniha (i seriál, přes který jsem se o knize dozvěděla) vážně nadchla. Už jen to, že seriál vznikl takhle brzy po tom, co kniha vyšla, samo vypovídá o kvalitě knihy. Rozhodně mě zajímá co se v knize ukrývá, takže sem s ní :D!