Březen 2014

On my Wishlist (13)

29. března 2014 v 20:18 | Arwen |  On my Wishlist


Toto meme pořádá Book Chick City. Cílem je, každou sobotu uveřejnit několik knih, které bychom si chtěli pořídit.
Můžou to být jak starší tak i ty novější knihy, či knihy vycházející v budoucnu.

Na tuto sobotu jsem si vybrala:Anotace:

Panika začala jako spousta věcí v Carpu, nudném malém městečku uprostřed ničeho - protože bylo léto a nebylo co dělat. O co v téhle hře jde? Je to prosté. Nemít strach.
Heather nejdřív ani nenapadlo, že by se do Paniky pouštěla. Nikdy by si nepomyslela, že je nebojácná a že by chtěla vyčnívat. Ale pak zjistí, že je tu něco a někdo, pro koho stojí za to bojovat, a je statečnější než kdy dřív. V sázce je příliš mnoho, ovšem výhra stojí za to, tolik peněz by jí umožnilo navždy opustit nenáviděné město a nechat starou Heather za sebou, pohřbenou v prachu.
Dodge se Paniky nikdy nebál, právě naopak. Pohání ho jeho tajemství, díky němu hladce prochází každým dalším kolem a je si sám sebou jistý. Ví, že vyhraje. Ale netuší, že není sám, kdo má tajemství. Všichni mají nějaký důvod proč hrát.
Heather a Dodgovi přinese hra nová spojenectví, překvapivá zjištění a možná i nějakou tu první lásku - a vědomí, že někdy nejvíc potřebujeme právě to, čeho se k smrti obáváme.


Můj názor:

Laren Oliver je jednou z mých velmi oblíbených spisovatelek a každou ze svých sérií si to u mě víc a víc potvrzuje (Chvíle před koncem, Delirium...), takže se těším i na tuhle její další sérii, která se v knihkupectví dokonce už nachází. Prošla jsem kolem ní snad už třikrát, ale pořád jsem se nedostala k tomu si ji koupit.Anotace mi přijde zajímavě zvláštní - sama netuším, jak si mám příběh představit, jestli je hra jen hrou, nebo se v ní ukrývá i něco nebezpečného...


The 100: o seriálu

28. března 2014 v 19:44 | Arwen

Původní název: The 100

Žánr: post apokalyptický sci-fi seriál

Délka epizod: 42 min

O seriálu: Lidstvo bylo zničeno nukleární válkou, která vyhubila téměř vše živé na planetě. Nyní skoro po sto letech je vyslána expedice čítající stovku mladistvých delikventů, aby zjistili jestli je Země znovu obyvatelná.

Herci: Eliza Taylor (Clarke), Paige Turco (Abby), Thomas McDonell (Finn), Eli Goree (Wells), Marie Avgeropoulos (Octavia), Bob Morley (Bellamy), Kelly Hu (Cece), Christopher Larkin (Monty), Devon Bostick (Jasper), with Isaiah Washington (Chancellor Jaha) a Henry Ian Cusick (Kane)...

Předloha: kniha Prvních sto od Kass Morgan (v ČR vyjde 6. dubna 2014)

Vysílá televize: The CW

Rok vysílání: 2014 - současnost

The 100: seriál online s CZ titulky

28. března 2014 v 19:04 | Arwen

The 100 1x01: online CZ tit
The 100 1x02: online CZ tit
The 100 1x03: online CZ tit
The 100 1x01 CZ titulky online

24. března 2014 v 13:04 | Arwen |  The 100: seriál online


A je tu! První díl očekávaného seriálu na motivy stejnojmenné knižní série :D! Před chvílí jsem ho dokoukala a říkám vám - "KONEČNĚ JE TU ZASE SERIÁL, KTERÝ MĚ NAPROSTO DOSTAL!"

9 mých nejvíce očekávaných knih...

23. března 2014 v 11:55 | Arwen |  Novinky
O většině knih, které najdete v tomhle seznamu, jsem psala v meme: On my Wishlist, takže tam vždycky najdete odkaz na ten určitý článek.

Samozřejmě, že v příštích měsících, vyjdou i další knihy, které si mě po přečtení získají, ale jelikož to většinou jsou první knihy z nových sérií, nebo ze sérií, ke kterým jsem se ještě nedostala, tak tady nejsou.


2. dubna: Veronica Roth - Aliance (Divergence #3) - Coo Boo


Anotace:

Na frakcích založená společnost, v níž Tris Prior kdysi věřila, je v troskách - zničená násilím a mocenskými boji, zjizvená ztrátou a zradou. Když tedy dostane možnost prozkoumat venkovní svět, neváhá, je připravená. Třeba právě za plotem ona i Tobias naleznou společný lehčí život, svobodný od zbytečně komplikovaných lží, zamotaných vztahů a bolestných vzpomínek.

Ale Trisina nová realita je mnohem alarmující než ta, co nechala za sebou. Staré objevy jsou rychle zbaveny své důležitosti. Výbušné nové pravdy mění srdce těch, které miluje. A Tris tak znovu musí bojovat, aby dokázala pochopit složitost lidské povahy - i své vlastní - zatímco čelí rozhodování o odvaze, oddanosti, obětavosti a lásce.

Vyprávění ze dvou pohledů, přivede Allegiant sérii k silnému závěru, přitom odhalí tajemství dystopického světa, jenž uchvátil miliony čtenářů.


Můj názor:

Tohle je moje snad nejočekávanější knížka. Byla ve Wishlistu (8) a to poslední díl z mé nejoblíbenější dystopické série (společně s Hunger games).
Upřímně se bojím. Hlavně, když se to ukončení spoustě lidí nelíbilo a na goodreads to jednotlivé hodnocení taky za moc nestálo.


16. dubna: Richelle Mead - Šachovnice bohů (Věk X #1) - Domino


Anotace:

V blíže neurčené budoucnosti se vinou náboženských extrémistů svět dostal nebezpečně blízko k samotné hranici zkázy. Následný vývoj událostí připravil velkou chvíli pro Justina Marche, detektiva se specializací na náboženské skupiny, který byl ovšem po zásadním profesním selhání poslán do exilu. Sám je překvapen, že dostává druhou šanci, a v doprovodu Mae Koskinenové se vrací do Republiky spojené severní Ameriky, aby tam splnil nejvýznamnější misi svého života.

Mae byla vychována jako příslušnice aristokratické kasty, ovšem nyní je členkou nejelitnější a nejděsivější jednotky v armádě. Vyniká nejen uměle vylepšenými schopnostmi a reflexy, ale také mrazivě dokonalou krásou, což je paralyzující kombinace - zejména pro samotného Justina.

Společně jsou nasazeni k případu série rituálních vražd a oba si brzy uvědomí, že je pátrání vystavilo strašlivému nebezpečí. Jak totiž jejich vyšetřování pokračuje, shlukují se kolem nich neznámí nepřátelé. Justinovi a Mae se brzy potvrdí neblahé tušení, že kdesi v neznámu se chystají k úderu tajemné mocné síly: vyčkávají na svou šanci zmocnit se vlády nad světem. A pokud se jim to podaří, lidé se stanou pouhými figurkami na šachovnici samozvaných bohů.


Můj názor:

Máme tu další sérii z pera mé velmi oblíbené autorky Richelle Mead, která napsala sérii Vampýrská akademie, nebo Sukubu. Na knihu jsem samozřejmě zvědavá a podle anotace to bude zase něco trochu jiného, ale přesto stále psané tím mým oblíbeným stylem, který mě vždycky dokáže pohltit a rozesmát :D.


16. dubna: Kass Morgan - Prvních sto (Sto #1) - Coo Boo


Anotace:

Od ničivé nukleární války žije lidstvo ve vesmírných lodích vysoko nad radioaktivním povrchem Země. Nyní je však sto mladých delikventů, které společnost považuje za postradatelné, vysláno na nebezpečnou výpravu s cílem znovu kolonizovat planetu. Může to být jejich druhá šance na život… nebo sebevražedná mise.


Můj názor:

Stejně jako o The Maze Runner jsem se o knize dozvěděla z Knižního vesmíru, protože byla předlohou pro stejnojmnenný seriál, který odstartoval už teď kolem 20. 3. (ONLINE TADY!!!) a psala jsem o ní i v meme: On my Wishlist (9).
A když koupí práva a začnou točit seriál ve stejnou chvíli, jako vyjde kniha (v EN), tak to přece musí stát za to, ne?


Květen: Andrea Cremer - Kořeny (Smečka #4) - Knižní klub

17372472

Anotace:

Čtenáři si ho žádali, a autorka je vyslyšela! Pokračování úspěšné akční romantické fantasy série Smečka (2011), Vzpoura (2011) a Oběť (2012) je na světě - příběh napůl lidské a napůl vlčí smečky neohrožených Ochránců, jejich pánů Strážců a odvěkých nepřátel Hledačů znovu ožívá... Vůdce Strážců Bosque Mar děsí ve zlých snech Adne i Logana a snaží se vrátit z podsvětí, kde ho uvěznili Calla a Shay po závěrečné bitvě ve válce všech proti všem. Přidá se Adne k temné straně? Získá Logan zpět svou dědičnou moc? V čem tkví společné kořeny osudů Ochránců, Strážců i Hledačů?


Můj názor:

Když jsem se dozvěděla, že vyjde pokračování Smečky, tak jsem jenom zírala a myslela, že je to omyl. Upřímně jsem ani netušila, že ještě nějaký vyjde - označení trilogie vypovídá za vše, ne? Navíc se, už nic aspoň - 2, 3 roky? Je to možné? - nedělo a po tom jak hrozně ten poslední díl skončil..... no dobře, nebylo to tak hrozné, ale když vám autorka (pardon za spoilery) zabije toho oblíbenějšího ze zamilovaného trojúhelníku, pak další dvě oblíbené postavy a nakonec hlavní postavu Callu nechá v podobě, ne zrovna inteligentního vlka...
Sérii jsem měla opravdu ráda a u čtení jsem nakonec snad ani nedýchala, ale tím koncem mě na nějakou dobu - zpětně to odhaduju na víc jak měsíc - spisovatelka vážně naštvala.
Takže, teď už snad chápete, že možnost, že by některé věci vrátila, napravila, nebo jakkoli změnila, se mi dost zamlouvá.


Červenec: Lauren Kate - Slza (Atlantida #1) - YOLI

16070143

Anotace:

Nikdy neplakat. . . . tohle pravidlo jí matka vtloukala do hlavy celé roky. Ale teď je její matka pryč a všude kam se Eureka hne, naráží na něho: Andera, vysokého, světle blonďatého chlapce, který vypadá, že ví věci, co by neměl. Navíc prozradí Eurece, že je ve smrtelném nebezpečí, čímž ji dohoní k slzám víc než kdokoli jiný.
Ale Ander neví její nejtemnější tajemství: od chvíle, kdy se její matka utopila při podivné nehodě, si Eureka přeje, aby byla mrtvá taky. Má jen málo věcí, na kterých jí záleží. Jen dlouholetou kamarádku Brooke a podivné dědictví: medailónek, dopis, záhadný kámen a starou knihu, které nikdo nerozumí. Kniha obsahuje děsivý příběh o dívce, již někdo zlomil srdce, proto plakala tak moc, až pohřbila celý kontinent pod vodou. Eureka brzy zjistí, že nejde o pouhý příběh...


Můj názor:

O knize jsem vás už informovala v jednom z článků k meme: On my Wishlist (6). Jako už před tím, na rovinu říkám, že bych si knihu koupila, už jen kvůli té fantastické obálce, i kdyby ten děj byl např. o naprosto nesympatické blonďaté hrdince, která se dostane do směšného trojúhelníku se dvěma upíry, vlkodlaky, mořskými pány (nebo jak se to skloňuje :D) a podobně. S touhle spisovatelkou, mám ale jakési takési zkušenosti a vím, že má vždy úžasné obálky :D, a že by nás jen tak nezklamala. Takže doufám, že je moje tušení správné a nezklame nás ani s touto novou sérií.


Srpen: James Dashner - Útěk (Labyrint #1) - Knižní klub

6186357

Anotace ještě není k dispozici

Můj názor:

O The Maze Runner, jsem něco málo četla na Knižním vesmíru (hlavně tedy o připravovaném filmu), nebo na Goodreads, kde píšou, že je to kniha vhodná pro všechny fanoušky Hunger Games a Divergence. a už ta anotace a filmové fotky mě zaujaly, takže se rozhodně těším, až si ji konečně přečtu.


Září:Veronica Rossi - Do modrého ticha (Nebe #3) - Knižní klub

Into the Still Blue (Under the Never Sky, #3)

Anotace ještě není k dispozici

Můj názor:

Jak jsem už psala u minulého Wishlistu (11), tak jsem si dovolila v téhle úžasné sérii pokračovat teprve, až vyjde i třetí díl, protože v českém vydání byla druhá kniha rozdělena na 2 části a já bych nemohla číst s vědomím, že budu napnutě čekat, až konečně vyjde ten "třetí" díl (2. část 2. dílu). Takže jsem se donutila k neoficiální smlouvě, že to prostě vydržím, až vyjde i tenhle díl. Takže..... JUPÍÍÍÍÍÍ, UŽ BUDE ZA CHVÍLI KONEČNĚ TADY :D!!!


Patricia Briggs - Night Broken (Mercy Thompson #8) - Fantom Print


Anotace:

Nečekaný telefonát přinese Mercy zajímavou výzvu. Bývalá manželka jejího druha Adama má problémy a je na útěku před svým novým přítelem. Adam není z těch, kdo by odmítli žádost o pomoc - a Mercy to ví. Když se ale Christy usadí v Adamově domě, nedokáže se Mercy zbavit pocitu, že na celé situaci není něco v pořádku.
Brzy se její podezření potvrdí, když se dozví, že Christy nemá ani zdaleka dobré úmysly. Chce Adama zpátky a je ochotná udělat pro to cokoli, dokonce i obrátit Adamovu smečku proti Mercy.
Mercy se nemíní vzdát bez boje, objeví se ale mnohem větší hrozba. Christyin bývalý není jen špatný člověk - vlastně možná není vůbec člověk. A když se začnou hromadit mrtvoly, musí Mercy odsunout stranou osobní problémy a postavit se tvorovi, který může roztrhat na kusy celý její svět.


Můj názor:

Knihu neočekávám jako fanoušek, který je napjatý, jak bude příběh pokračovat, ale jako fanoušek, který je teprve u pátého dílu a předpokládá, že až dočte 7. díl, tak bude natěšený i na ten 8. :D.


Sarah Crossan - Resist (Dech #2) - Baronet

Resist (Breathe, #2)

Anotace ještě není k dispozici

Můj názor:

Zatím máme k dispozici jenom obálku, ale už teď se moc těším. Série mě nadchla hlavně nápadem, který mě donutil se vážně zamyslet nad něčím, pro nás tak obyčejným, jako je vzuch. Hlavní hrdinové, si mě sice nezískali tolik, jako tomu je u jiných sérií, zato ten příběh a nápad, mě donutily chtít pokračování :D.


On my Wishlist (12)

22. března 2014 v 22:38 | Arwen


Toto meme pořádá Book Chick City. Cílem je, každou sobotu uveřejnit několik knih, které bychom si chtěli pořídit.
Můžou to být jak starší tak i ty novější knihy, či knihy vycházející v budoucnu.

Na tuto sobotu jsem si vybrala:

17372472Anotace:

Čtenáři si ho žádali, a autorka je vyslyšela! Pokračování úspěšné akční romantické fantasy série Smečka (2011), Vzpoura (2011) a Oběť (2012) je na světě - příběh napůl lidské a napůl vlčí smečky neohrožených Ochránců, jejich pánů Strážců a odvěkých nepřátel Hledačů znovu ožívá... Vůdce Strážců Bosque Mar děsí ve zlých snech Adne i Logana a snaží se vrátit z podsvětí, kde ho uvěznili Calla a Shay po závěrečné bitvě ve válce všech proti všem. Přidá se Adne k temné straně? Získá Logan zpět svou dědičnou moc? V čem tkví společné kořeny osudů Ochránců, Strážců i Hledačů?


Můj názor:

Když jsem se dozvěděla, že vyjde pokračování Smečky, tak jsem jenom zírala a myslela, že je to omyl. Upřímně jsem ani netušila, že ještě nějaký vyjde - označení triologie vypovídá za vše, ne? Navíc se nic už aspoň - 2, 3 roky? Je to možné? - nedělo a po tom jak hrozně ten poslední díl skončil..... no dobře, nebylo to "hrozné" ale když vám autorka (pardon za spoilery) zabije toho oblíbennějšího ze zamilovaného trojúhelníku, pak další dvě oblíbenné postavy a nakonec hlavní postavu Callu nechá v podobě, ne zrovna inteligentního vlka...
Knihu jsem měla opravdu ráda a u čtení jsem nakonec snad ani nedýchala.... Ale tím koncem mě na nějakou dobu (zpětně to odhaduju na měsíc) vážně naštvala.
Takže, teď už snad chápete, že možnost, že by některé věci vrátila, napravila, nebo jakkoli změnila, se mi dost zamlouvá :D.

Knižní série: B

22. března 2014 v 14:44 | Arwen

Banka těl (Starters and Enders) - Lissa Price - rozečteno

#0,5 Portrait of a Starter: An Unhidden Story
#1 Banka těl: Mladší (Starters) - vyšlo v čj
#1,25 Portrait of a Marshal: The 2nd Unhidden Story
#1,5 The 3rd Unhidden Story
#2 Enders


Portrait of a Starter: An Unhidden Story (Starters and Enders, #0.5) Portrait of a Marshal: The 2nd Unhidden Story (Starters and Enders, #1.25) 17907061

Bavettovi - Kateřina Petrusová


#1 Nebezpečná láska - vyšlo
#2 Nepřítel mého nepřítele - vyšlo
#3 Zakázaná přitažlivost-vyjde v březnu 2014Beautifully broken - Courtney Cole

#1 Jestli zůstaneš (If You Stay) - vyjde v překladuv roce 2014
#2 If You Leave
#2,5Until We Burn
#3Before We Fall


17032328 17454088 18750323 18081633

Benedict - Joss Stirling

#1 Najít Sky (Finding Sky) - vyšlo v čj
#2 Stealing Phoenix
#3Seeking Crystal
10410278 13181901

Bez naděje (Hopeless) - Colleen Hoover

#1 Bez naděje (Hopeless) - vyšlo v ČJ
#2 Život jedna báseň (Losing Hope)- vyjde v překladu v roce 2014

17340050

Bratrstvo černé dýky (Black dagger brotherhood) - J. R. Ward - rozečteno

#1 Milenec z temnot (Dark Lover) - vyšlo v čj
#2 Milenec z věčnosti (Lover Eternal) - vyšlo v čj
#3 Probuzený milenec (Lover Awakened) - vyšlo v čj
#4 Nalezený milenec (Lover Revealed) - vyšlo v čj
#5 Nespoutaný milenec (Lover Unbound) - vyšlo v čj
#6 Vyvolený milenec (Lover Enshrined) - vyšlo v čj
#7 Pomstěný milenec (Lover Avenged) - vyšlo v čj
#8 Milenec jen můj (Lover Mine) - vyšlo v čj
#9 Milenka pout zbavená (Lover Unleashed) - vyšlo v čj
#10 Milenec znovuzrozený (Lover Reborn) - vyšlo v čj
#11 Lover At Last - vyjde v originále v roce 2014Bratrstvo černé dýky - průvodce
Bez naděje (Bez naděje 1) - Colleen Hooverová

22. března 2014 v 14:38 | Arwen

Název: Baz naděje
Původní název: Hopeless
Autor: Colleen Hooverová
Žánr: YA, Romantika
Série:
Díl v sérii: 1
Počet stran: 384
Nakladatelství: YOLI
V ČJ: vyšlo

Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem - možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji - něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly. Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené.


Najít Sky (Benedict 1) - Joss Stirling

22. března 2014 v 14:24 | Arwen
Název: Najít Sky
Původní název: Finding Sky
Autor: Joss Stirling
Žánr: YA
Série: Benedict
Díl v sérii: 1. díl
Počet stran: 240
Nakladatelství: Brána
V ČJ: vyšlo

Patnáctiletá Sky je na první pohled typická Angličanka, která se s nevlastními rodiči přestěhovala do Colorada, do typického amerického zapadákova, kde místní zběsile fandí svým sportovním týmům a střední školu ovládají roztleskávačky. Zed Benedict je pro každého problémový floutek, který hřeší na svůj vzhled a talent. Jenže první dojem může klamat. Sky brzy odhalí, že Zed má tajemství, které dělá z městečka Wrikenridge zatraceně nebezpečné místo. A tak se Sky ocitá nejen ve víru první lásky, ale především uprostřed střetu dvou mocných klanů, z nich jedné se neštítí únosů, vražd a ovládání cizí mysli....

Zakázaná přitažlivost (Bavettovi 3) - Kateřina Petrusová

22. března 2014 v 14:17 | Arwen
Název: Zakázaná přitažlivost
Autor: Kateřina Petrusová
Série: Bavettovi
Díl v sérii: 3. díl
Počet stran: 304
Nakladatelství: Fragment

Senátorova dcera Emily má po krk života ve skleníku a potají odjede do New Yorku. Záhy je však vypátrána a musí se rozhodnout: buď se vrátí domů nebo zůstane, ale pod stálou ochranou nepřístupného bodyguarda Henryho Trovata. Emily je rozhodnutá Henryho přesvědčit, aby ji nechal být, vše jim však začnou komplikovat city a především děsivý vánoční dárek, který jí pošle neznámý šílenec.
Překoná láska tak odlišných lidí věkový a společenský rozdíl, nebezpečí, které Emily hrozí, a především Henryho zločineckou minulost?

Nepřítel mého nepřítele (Bavettovi 2) - Kateřina Petrusová

22. března 2014 v 14:13 | Arwen
Název: Nepřítel mého nepřítele
Autor: Kateřina Petrusová
Žánr: detektivní román s prvky klasické romance
Série: Bavettovi
Díl v sérii: 2. díl
Počet stran: 360
Nakladatelství: Fragment


Dluhy se musí platit. To ví i bývalá policistka Joan, která má závazek vůči samotnému králi drogového podsvětí. Ten se nyní hlásí o splacení dluhu a jako pojistku unese Joaninu malou dceru Amy.
Zvládne Joan zabít Roberta Bavettu, jednoho z vůdců italské mafie, a dostat svou dceru zpět?
Co když existuje ještě jiný způsob, jak Amy zachránit?

Nebezpečná láska (Bavettovi 1) - Kateřina Petrusová

22. března 2014 v 13:36 | Arwen
Název: Nebezpečná láska
Autor: Kateřina Petrusová
Žánr: detektivní román s prvky klasické romance
Série: Bavettovi
Díl v sérii: 1. díl
Počet stran: 376
Nakladatelství: Fragment

Na doporučení posledního zaměstnavatele získá mladá newyorská ošetřovatelka Paige práci v rodině Bavettových, bohatých podnikatelů pocházejících z Itálie. Má se starat o jejich syna Michaela, mladého muže, který se po autonehodě duševně vrátil do období svého dětství. Paige si k němu postupně nachází cestu a Michael si ji velice oblíbí. Postupem času Paige přichází na to, že se dostala do newyorského podsvětí a její zaměstnavatelé jsou součástí mafie.
Co se stane, až se jednou Michael probere? Dostane se Paige ze spárů Bavettových, když odhalila jejich tajemství?

Bohové Olympu 4, Haus of Hades - Rick Riordan: 1. kapitola (4. část)

16. března 2014 v 21:46 | Arwen |  Bohové Olympu 4, The House of Hades - Rick Riordan: kniha online


Omlouvám se,
že tuhle kapitolu tolik natahuju, ale v poslední době na překládání nemám tolik času (teď přidávám to, co mám ještě přeloženo) a k tomu jsem se ještě rozhodly s Peggie přeložit novelu Sunshine k sérii Vampýrká akademie od Richelle Mead... ale to sem teď tahat nebudu.

Kniha nám za chvíli vyjde, ale doufám, že snad stihnu aspoň dokončit tuhle kapitolu :D - slibuju, že se pokusím v tomhle týdnu přidat tu zbývající část, která se skládá z ani ne tří stran.


BOHOVÉ OLYMPU 4

I

HAZEL

část 4

Aby se dostali do Epiru, potřebovali jet přímo na východ - přes Apeniny a napříč Jaderským mořem. Ale takhle to nešlo. Pokaždé, kdy se pokusili překnat páteř Itálie, horští bohové je napadli.

V posledních dvou dnech kroužili severním směrem v naději, že najdou bezpečný průjezd, ale marně. Namina montanum byla syny Gaey, Hazeliny nejméně oblíbené bohyně. To z nich dělalo zapřísáhlé nepřátele.

Argo II nemohla vyletět výš, aby se vyhnula útokům a dokonce se všemi svými obranami, loď nedokázala přeletět pohoří, aniž by nebyla roztříštěna na kusy.

"Je to naše chyba," řekla Hazel. "Nicova a moje. Numina nás vycítí."

Letmo pohlédla na svého nevlastního bratra. Od doby, kdy ho vysvobodili od gigantů, začal znovu nabývat své síly, ale byl stále bolestně hubený. Černé tričko a džíny mu vysely na hubené postavě. Dlouhé tmavé vlasy mu rámovaly zapadlé oči. Olivová pleť se změnila v chorobně zeleně bělavou, připomínajíci barvu smůly. Na lidské roky mu bylo sotva čtrnáct, jen o rok více než Hazel, ale to nebyl celý příběh. Stejně jako Hazel, byl Nico di Angelo polobohem z jiného období. Vyzařoval určitý druh prastaré energie - melancholie, která pocházela z vědomí, že nepatří do moderního světa.

Hazel ho neznala příliš dlouho, ale rozuměla, dokonce sdílela, jeho smutek. Děti Háda (Pluta- nebo kohokoli) měli jen málokdy šťastný život. A soudě z toho co jí Nico řekl minulou noc, jejich největší zkouška teprve přijde, až se dostanou k Domu Háda - zkouška, o které jí zapřísahal, aby ji uchovala před ostatními v tajnosti. Nico uchopil rukojeť svého meče ze styžské oceli.

"Zemní duchové nemají rádi děti podsvětí. Tak to je. Dostáváme se jim pod kůži - doslova. Ale myslím, že numina tuhle loď stejně cítí. Vezeme Athénu parthenonskou. Ta věc je jako magický maják."

Hazel se zachvěla, když pomyslela na masivní sochu, která zabírala většinu úložného prostoru...

Posuď knihu podle obalu (2)

16. března 2014 v 21:31 | Arwen |  Posuď knihu podle obalu

Neděle patří meme Posuď knihu podle obalu od naší Syki.
Cílem je, vybrat si obálku knihy a zhodnotit ji.


Název: Incarnate

Český překlad: Zatím není plánován

Autor: Jodi Meadows

Počet stránek: 384

Fan překlad knihy: ZDE

Anotace:

Milion duší se znovu a znovu reinkarnuje, a přenáší si do svých nových těl i vzpomínky a zkušenosti ze svých předchozích životů. Tak to fungovalo několik tisíc let, dokud se neobjevila Ana. Nová duše, po jejímž narození jiná duše zmizela, aniž by kdo tušil proč.

Společností začíná pulzovat neklid. Nikdo si nemůže být jistý, že dalším nahrazeným nebude zrovna on. Anina matka navíc nepovažuje duši své dcery za rovnocennou ostatním a pro větší klid ji vychovává mimo dosah společnosti. S přibývajícím věkem ale Ana snáší svou izolaci čím dál hůř a navíc se jí v mysli vynořují otázky, na které může nalézt odpověď pouze v nedalekém městě zvaném Srdce, do kterého se také nakonec na vlastní pěst vydá. Obyvatelé města ale její přítomnost nevítají s nijak velkým nadšením - nikdo neví, co Anina přítomnost může přinést. Jediný, kdo Aně věří, je Sam. Mezi ním a Annou pomalu začínat klíčit vztah, ale naskýtá se otázka, jestli má vůbec cenu milovat někoho, kdo může žít jen jednou...


Můj názor:

Jak je vidět, tak tahle obálka prvního dílu Incarnate ze série New Soul, se mi líbí tolik, že jsem ji použila i na nový jarní design :D. Upřímně mi přijde ten nápad s křídly až neuvěřitelný a ty barvy? Ano, kniha patří mezi ty, které bych si koupila klidně jen kvůli obálce :D a máme štěstí - i ten děj je velmi zajímavý, což se bohužel u některých knih s krásnou obálkou stát nutně nemusí... (už při slově duše jsem si vzpomněla na Hostitele :D).

On my Wishlist (11)

15. března 2014 v 17:29 | Arwen |  On my Wishlist

Toto meme pořádá Book Chick City. Cílem je, každou sobotu uveřejnit několik knih, které bychom si chtěli pořídit.
Můžou to být jak starší tak i ty novější knihy, či knihy vycházející v budoucnu.

Na tuto sobotu jsem si vybrala:

Cesta věčnou nocí - Goodreads (zatím není k dispozici)

Anotace:

Od chvíle,kdy se Árie dozvěděla o smrti své matky, uplynulo už několik měsíců. I Perry už je nějakou dobu Krvepánem a dívka o něm nemá žádné zprávy. Nyní se však mají znovu setkat. Po tomto okamžiku oba nesmírně touží, a skutečně jsou naplněna všechna jejich očekávání. Tedy aspoň zpočátku. Bývalá Osadnice však není Perryho druhy přijata nijak laskavě a kmen se začíná bouřit. Éter bouří každým dnem víc a víc a jediným příslibem bezpečí je Poklidná modř. Je však tento bezpečný přístav skutečný?


Můj názor:

Pokuď si vzpomínám, tak o této knize jsem vám už psala před nějakou tou dobou v tomto článku. Vážně si ji už moc dlouho chci přečíst! První díl mě naprosto nadchnul a kniha byla až dokonce napínavá. Problém nastal až ve chvíli, kdy jsem zjistila, že tohle je pouze 1. část 2. knihy, takže jsem se - po hodně velkém přemáhání - rozhodla, že počkám, až vyjde i ten "třetí" díl (tedy ta 2. část 2. knihy :D).

Recenze

3. března 2014 v 18:37 | Arwen

~ A ~


~ B ~


~ C ~


Podzimní design (rok 2013)

2. března 2014 v 21:08 | Arwen |  Designy blogu
A tímto se loučíme s podzimním designem (trochu opožděně :D), ale doopravdy se mi líbil a nějak nebyla příležitost k tvorbě zimního.

Tak, co? Líbil se i vám tenhle design :D?

Vyrobila: Arwen | Od: 2. 10. 2013 | Do: 2. 3. 2014 |

Posuď knihu podle obalu (1)

2. března 2014 v 18:06 | Arwen |  Posuď knihu podle obalu
Neděle patří meme Posuď knihu podle obalu od naší Syki.
Cílem je, vybrat si obálku knihy a zhodnotit ji.


Autor: Amy Plum
Originální název: Die For Me
Knižní série: Revenants
Díl: 1. díl
Žánr: urban fantasy, zombíci, paranormálno
Vydání v ČR: dosud nevyšlo

Můj život byl vždycky tak báječně a nádherně normální… A pak stačil jeden jediný okamžik, který všechno změnil.

Najednou se ze mě a z mé sestry Georgie stali sirotci. Strčily jsme naše životy do skladištního prostoru a přestěhovaly se za prarodiči do Paříže. A já jsem věděla, že mé rozbité srdce a život už nikdy nebudou vypadat normálně. Pak jsem
potkala Vincenta.

Tajemný, sexy a neskutečně okouzlující Vincent Delacroix se z ničeho nic objevil a pěkně mi zamotal hlavu. A najednou hrozilo, že své srdce ztratím znovu. Ale byla jsem na to připravena.

Samozřejmě že nic není až tak jednoduché. Protože Vincent není tak úplně normální člověk. Potkal ho hrozný osud, takový který jej uvádí do nebezpečí každý den. Má nepřátele… nesmrtelné, vražedné nepřátele, jenž jsou rozhodnuti jej zničit… a všechny jeho druhu.

Mám dát své srdce, svůj život a život své rodiny znovu všanc, když se trápím se skládáním zbytků toho, co z toho minulého zbylo, jen kvůli lásce?

Můj názor:

Ke knize jsem se dostala, když Laurdes pořádala Blog Tour a upoutala mě hlavně obálkou. Upřímně se mi děsně moc líbí ty odstíny růžové a ty znaky - trochu mi tím připomínají Školu noci. A přiznejme si - je tam Paříž :D.

Pokuď jde o děj, tak v tom si nejsem sice moc jistá, přesto knihu vyzkouším.


Rubriky

2. března 2014 v 17:17 | Arwen

knizni-vyzva-ikonka

Knižní výzva pořádaná Ells.
Toto meme pořádá Book Chick City.

Cílem je:
Uveřejnit, každou sobotu několik knih, které bychom si chtěli pořídit.
Můžou to být jak starší tak i ty novější knihy, či knihy vycházející v budoucnu.


Neděle patří meme Posuď knihu podle obalu od naší Syki.

Cílem je:
Vybrat si obálku knihy a zhodnotit ji.

My WANT-TO-READ list