Duben 2014

Goodbye Arwen

25. dubna 2014 v 12:10 | VɛrΩƞika

Jednou to přijít muselo.
Přemýšlela jsem o tom už hodně dlouhou dobu.
Máte-li nějakou přezdívku na blogu, většinou v poslední době vychází buď z vašeho jména, nebo jste hodně nápaditý a vymyslíte něco, co k vám sedne. Já upřímně nevím, jestli se mi to zrovna podařilo. Když jsem začínala a vybírala si přezdívku, jednoduše jsme narazila na program, kam zadáte své jméno a ono vám to ukáže něco úplně jiného. A překvapivě - byla to Arwen. Po nějaké době jsem zjistila, že je to postava z Pána prstenů. A fanouškové se na mě nezlobte, mě to vážně nedošlo. U nás doma Pán prstenů zrovna nefrčel (místo toho jsme s bráchou byli posedlí Harry Potterem, s kterým započala i moje čtenářská kariéra :D).

Tolik jsem to neřešila, ale když teď přijíždím na nějaký sraz, kde se představujeme, moje přezdívka mi ke mě už moc nesedí (to bude asi tím začátkem na "A", které mi přijde takové až moc měkké :D). Tak či tak asi víte, kam tím mířím. Prostě jsem se rozhodla, že s přesunem přichází konečně chvíle, kdy si můžu změnit přezdívku. Pořád se mi do toho moc nechtělo, protože to je v určitých věcech jistá komplikace, ale když to neudělám teď, tak nikdy.

Budu moc ráda, když napíšete, co si o tom myslíte. A pokud jde i o možnou změnu jména blogu - to si ještě promyslím a vůbec mi nebudete vadit, když se vyjádříte i k tomu.

Dneska mám prostě jakousi vše měnící náladu a nikdo mě nezastaví. Nechť změna vše pohltí!
Ale jo, když se nad tím zpětně zamyslím, je mi to trochu líto. Ale jen trošku. Změna je prostě život.

A něco povzbuzujícího na závěr :D.Vaše VɛrΩƞika.

Knihy bez DPH | 23. 4.

22. dubna 2014 v 20:55 | Arwen |  Knižní srazy a akce
Nezapomeňte se zítra (23. 4.) stavit v Neoluxoru. Bude den "Knih bez DPH", což se rovná hromadné slevě o 15%. I přes to, že šetřím na Svět knih, kde to mám v plánu pořádně rozjet, nemohla jsem odolat. Snad budete silnější než já, ale známe se. Napište mi, co jste si nakonec dovolili koupit :D.


Velikonoční knižní HOP je tu!

18. dubna 2014 v 19:30 | Arwen |  Novinky


Ahojte!
Právě jsem si u Syki rozklikla Velikonoční knižní HOP. Můj blog se sice neučastní, přesto vám tady dávám odkaz a možnost si zasoutěžit a s trochou štěstí taky něco vyhrát :D

It wants a CHANGE!

18. dubna 2014 v 12:05 | Arwen |  Novinky

Ahoj!
Předem se omlouvám, že jsem tady nebyla tak dlouho, ale mělo to jeden (no, dobře - dva) prosté důvody.

1, Se chystám přesunout blog na blogspot. Už nějakou dobu si to v hlavě rozebírám - jak budou vypadat rubriky, aby byly přehlednější, jaké vyřadím...
Chtěla bych se víc zaměřit na knižní recenze a účastnit se některých knižních hopů... Ale to teď předbíhám. Budu ještě muset vytvořit nový design (což je u blogspotu bohužel složitější, než u blogu - teď na to hlavně přijít :D).
Samozřejmě jsem chvíli uvažovala i o vlastním webu, ale dokud nebudu mít ve všem systém a nebudu vědět, že to má opravdu cenu posunout "na vyšší level" v podobě placeného webu, spokojím se s blogspotem :D.
Dokonce mám k tomuhle všemu nějaké ty důvody - už mě dost štvalo, co se na blogu.cz v porovnání s blogspotem nedá dělat (s blogem. cz to prostě šlo do kytek) a zároveň to využiju k novému začátku - promazávat se článkama, upravovat a přeorganizovat je jsem se snažila už nějakou tu dobu, ale výsledek by nevyvážil všechen ten čas a práci, takže jsem se prostě rozhodla pro změnu.

2, V tom má prsty i moje ročníková práce, ze které mám hotových pouhých 60% a kterou mám odevzdat už 26. dubna (co jsem to sakra celý ten rok dělala?!)


No, doufám, že se na mě moc nezlobíte (tenhle omluvný článek píšu už po třetí, vždycky něco omylem zmáčknu, a ono se mi to vrátí a nic - do háje - neuloží!) a až blog přestěhuju, budete na něj chodit i nadále.


Game of Thrones 1x01: online s CZ titulky

7. dubna 2014 v 22:10 | Arwen


První díl čtvrté série je (s CZ titulky) konečně tu a já těm, kteří ještě něměli potěšení to vidět, přeju příjemně krvavou zábavu :D.

Game of Thrones 1x01: online CZ titOn my Wishlist (14)

5. dubna 2014 v 21:44 | Arwen |  On my Wishlist

Toto meme pořádá Book Chick City. Cílem je, každou sobotu uveřejnit několik knih, které bychom si chtěli pořídit.
Můžou to být jak starší tak i ty novější knihy, či knihy vycházející v budoucnu.

Na tuto sobotu jsem si vybrala:

http://data.bux.cz/book/023/666/0236663/large.jpg

Hon - Goodreads

Anotace:

Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi?
Pravidla jsou jasná: nesmát se, nepotit se, neupozorňovat na sebe. A hlavně - nezamilovat se do jedné z nich!
Gen se liší od všech ostatních.
Nedokáže běžet rychlostí blesku, sluneční světlo ho nezabije a nemá neukojitelnou touhu po krvi.
Není upír, je člověk.
Je vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední lidi. Jeho pečlivě utajovaný život se hroutí. Skupina bezcitných lovců začíná tušit, že s ním není něco v pořádku.
Seznámení s dívkou v něm probudí city, které do té doby neznal.
Gen našel něco a někoho, za co má cenu bojovat, a jeho potřeba přežít ve světě plném nemilosrdných dravců je stále silnější...


Můj názor:

O Honu jsem četla na různých místech, ale stále to samé - jak se ho všichni nemůžou dočkat. Docela mě to překvapilo, protože poslední dobou už na upíry nejsou takové ohlasy, jako dřív (takové to: "Upíři? Vážně?...."), ale abych nikoho neurazila, záporné názory na toto téma přicházejí hlavně od lidí, kteří nikdy neměli žádnou oblíbenou upířinu.
Já ale problém s upíry vůbec nemám - ba naopak - a vsadila bych svůj nově koupený 3. díl Divergence (moje malé zlatíčko :D), že kniha bude aspoň z poloviny dystopie, kterou jsme si všichni v poslední době tolik oblíbili. Když k tomu ještě započítám tu úžasně vzrušující obálku (s tí krásným černoočkem :D), tak nevidím důvod, proč by se kniha neměla objevit u mě na poličce :D.